Numatoma projektuoti ir statyti tvora priskiriama nesudėtingam statiniui, jei ji atitinka statybos techniniame reglamente STR 1.07.01:2010 „Nesudėtingi statiniai“ nustatytus reikalavimus. Jei numatoma projektuoti ir statyti tvora neatitinka Reglamente nustatytų reikalavimų, tokiai tvorai taikomi bendrieji, neypatingam statiniui keliami reikalavimai.
Rašytiniai gretimų žemės sklypų (teritorijų) savininkų ar valdytojų sutikimai (susitarimai) privalomi:
1. Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2012 m. lapkričio 5 d. įsakymo Nr. D1-906 (nuo 2012 m. lapkričio 23 d.) (Žin., 2012, Nr. 135-6933) redakcija
statant užtvarą:
1.1. ant sklypo ribos (konstrukcijomis peržengiant sklypo ribą);
1.2. prie sklypo ribos (arčiau kaip 1 m iki sklypo ribos, konstrukcijoms neperžengiant sklypo ribos):
1.2.1. jei užtvaros kiaurymių plotas mažesnis nei 50 proc. bendro užtvaros ploto (įskaitant ir stulpų bei užtvaros cokolinės dalies, metančios šešėlį į gretimą sklypą, plotą) – kai statmenai užtvaros į gretimą sklypą (teritoriją) metamas šešėlis nukreiptas šiaurės kryptimi (tarp (>)330° ir (<)30°);
1.2.2. jei užtvaros kiaurymių plotas mažesnis nei 25 proc. bendro užtvaros ploto (įskaitant ir stulpų bei užtvaros cokolinės dalies, metančios šešėlį į gretimą sklypą, plotą) - kai statmenai užtvaros į gretimą sklypą (teritoriją) metamas šešėlis nukreiptas rytų (tarp 30° ir 90°) ar vakarų (tarp 270° ir 330°) kryptimis.
Pastaba. Užtvaros su cokoliais neturi kliudyti paviršiniam vandeniui nuo gretimo žemės sklypo nutekėti. Kai yra toks pavojus, statytojas privalo, susitaręs su gretimo žemės sklypo savininku, gavęs savininko sutikimą raštu, įrengti paviršinio vandens nutekėjimo sistemą (į lietaus nuotakyną, griovį, drenažą ar rasti abiem savininkams priimtiną sprendimą).
2. Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2012 m. lapkričio 5 d. įsakymo Nr. D1-906 (nuo 2012 m. lapkričio 23 d.) (Žin., 2012, Nr. 135-6933) redakcija
statant atraminę sienutę:
2.1. ant sklypo ribos;
2.2. savo sklype, jei atraminės sienutės bet kurios konstrukcijos bet kurio taško aukštis, matuojamas nuo žemės paviršiaus ties sklypų riba, didesnis už horizontalų atstumą nuo šio taško iki sklypų ribos.
Pastaba. Statant užtvarą ant atraminės sienutės, užtvarai taikomi šio priedo 1 punkte, o atraminei sienutei - šio priedo 2 punkte nustatyti reikalavimai.
Pakrantės apsaugos juostoje leidžiama statyti tik hidrotechninius statinius, vandens paėmimo ir išleidimo į vandens telkinius įrenginius, vandenvietes, tiltus, prieplaukas, rekreacinėse zonose – paplūdimių įrangą, jachtų ir valčių elingus, kitus rekreacinius įrenginius, draustiniuose - su draustinio steigimo tikslais susijusius statinius.
Esamose sodybose už pakrantės apsaugos juostos ribų, teritorijų planavimo dokumentuose numatytose vietose gali būti statoma tik po vieną ne didesnio kaip 25 kvadratinių metrų bendrojo ploto su priklausiniais ir ne aukštesnė kaip 4 metrų (aukštis skaičiuojamas nuo užstatomo sodybos ploto žemės paviršiaus vidurkio) asmeninio naudojimo pirtis be rūsio. Kitų statinių dydžiai nustatomi saugomų teritorijų apsaugos reglamentuose.
Radote patinkanti namo projektą namuprojektas.lt namaiprojektai.lt nps-projektai.lt Apie patikusį projektą informacijos gausite atsiuntę užklausimo formą, užsisakę elektroniniu paštu info@nps-projektai.lt ar tiesiog paskambinę telefonu +37060692737.
Jeigu kartotinio projekto užsakymą pateiksite telefonu arba elektroniniu paštu, mums reikės žemiau nurodytų duomenų ir skenuotų dokumentų kopijų:
1. Žemės sklypo savininko vardas, pavardė (jei keli savininkai – jų vardai, pavardės), asmens kodas.
2. Gyvenamoji vieta.
3. Kontaktinis telefono numeris.
4. Dokumentų kopijų: nuosavybės dokumentų, sklypo plano, topografinės nuotraukos.
Duomenys bus reikalingi sudarant projekto pirkimo sutartį, taip pat įsitikinti, ar jūsų pasirinktas namo projektas tinka jūsų sklypui.
Paruoštą projektą išsiunčiame per kurjerį arba paštu Jūsų nurodytu adresu. Projekto įsigyjimo metu nėra būtina pas mus atvykti, tačiau, jeigu projektą norite pasiimti patys, galite atvykti pas mus adresu: (Šiaulių arena IVa) J. Jablonskio 16 ,Šiauliai.
Statybos leidžiančio dokumento išėmimas (Techninio darbo projekto parengimas)
Norint statyti gyvenamą namą Jums reikalingas statybą leidžiantis dokumentas. Užsakant šią paslaugą reikalingi dokumentai:
1. Specialieji architektūriniai reikalavimai (užpidyti prašymą galite vietos savivaldybės architektūros-urbanistikos skyriuje);
2. Žemės sklypo nuosavybės dokumentai;
3. Žemės sklypo planas;
4. Statinių nuosavybės dokumentai (jei sklypas užstatytas statiniais);
5. Statinių kadastrinių matavimų byla (jei sklypas užstatytas statiniais);
6. Bendrasavininkų sutikimai (jei sklypas priklauso keliems sąvininkams);
7. Žemės sklypo topografinė nuotrauka (užsakyti galima pas matininkus, galioja 1 metus);
8. Inžinerinių tinklų prisijungimo sąlygos (Lesto, Teo, miesto vandentiekis, kanalizacija, dujos) .
Individualaus statinio projekto ir jo suderinimo kaina priklauso nuo statybos vietos, pastato dydžio, techninio projekto sudėties, kokių projekto dalių reikia ir jų sudėtingumo. Namų projektų orentacinė architektūrinės-statybinės dalies projektavimo darbų kaina yra nuo 15-25 eur už 1m2 grindų ploto, tačiau kiekvienu atveju kainą nustatome individualiai.
Jeigu turite klausimų, skambinkite +37060692737, rašykite info@nps-projektai.lt, padėsime rasti geriausią sprendimą.
Taip, mes teikiame šią paslaugą. Jums tik reikia notariškai įgalioti vieną iš mūsų specialistų arba jums artimą žmogų. Visus dokumentus paruošime, sutvarkysime bei gausime statybą leidžiantį dokumentą be Jūsų grįžimo į Lietuvą. Projektavimo eigą galėsite stebėti, koreguoti el. paštu. Jums bus siunčiama visa su projekto rengimu susijusi dokumentacija.
Į ką atkreipti dėmesį perkant sklypą?
bendra informacija yra rekomendacinio pobūdžio.
Sklypo VIETA yra vienas esminių dalykų, nustatančių sklypo vertę.
Perkant sklypą reikia įvertinti:
koks susisiekimas su miestu?, kokia privažiavimo kelių būklė statybiniai tecnikai, statybos laikotarpiu, kokios kelio perspektyvos gyvenant žiemą ar rudenį?, kur yra artimiausia darželis, mokykla, ar kursuoja viešasis transportas, kur artimiausia parduotuvė?
Pagrindinai DOKUMENTAI:
Nuosavybės dokumentas (atkreipkite dėmesį, koks žemės naudojimo būdas ir pobūdis? Kokie yra sklypo naudojimo apribojimai, servitutai?), sklypo planas (svarbu - apsaugos zonos, apribojimai, servitutai per sklypą), topo nuotrauka gali ir nebūti, detalusis planas (jei jis buvo rengtas, būtina atkreipti dėmesį į pagrindinį ir inžinerinį brėžinius. Jei nebuvo rengtas, pasižiūrėkite pagal sklypo vietovę galiojančius bendruosius, specialiuosius planus. Jų ieškoti reikėtų internetiniame savivaldybės puslapyje, kuriai priklauso jūsų sklypas.
Sklypo GRUNTAS:
Perkant sklypą svabu įverinti, ar sklype neauga pelkiniai augalai, ar nėra šlapia, ar aplinkinių sklypų atžvilgiu nėra žemiausia sklypo vieta. Labai svarbu išsiaiškinti, koks yra gruntas: pasiklausiti aplinkinių kaimynų (jei yra), numatomoje namo vietoje su kastuvu iškasti 1,2m duobę ir jei gruntas kelia įtarimų, o rimtai galvojate pirkti sklypą, verta pasidaryti geologinį tyrimą, kuris preliminariai kainuoja apie 290 eur. Nuo to priklauso, kokie pamatai bus projektuojami. Jei gruntas prastas, t.y. nėra "kieto pagrindo", pamatai kainuos dvigubai brangiau (gali būti ir brangiau), nei įprasti pamatai. Tokio pobūdžio informaciją būtų geriau žinoti prieš nusiperkant sklypą, nei netikėtai sužinoti pradedant statybas.
Sklypo ORIENTACIJA pagal pasaulio kryptis.
Optimaliausia, kai įmanoma namo garažą ar automobilio stoginę suprojektuoti iš šiaurinės pusės, o, pavyzdžiui, miegamuosius iš rytinės ar vakarinės pusės, svetainę iš pietinės ar vakarinės pusės ir tt.. Tada į visas gyvenamąsias patalpas saulė pro langus pateks skirtingu laiku. Tačiau tai projektuojama individualiai pagal sklypo padėtį bei užsakovo pageidavimus.
Inžineriniai TINKLAI
Inžineriniai tinklai yra vienas esminių dalykų, nustatančių sklypo vertę. Ar yra pažymėti esami tinklai reiktų žiūrėti topografinėje nuotraukoje. Ji turėtų būti daryta ne seniau, nei prieš metus. Joje atkreipkite dėmesį, ar yra tinklų atvadai (kanalizacijos šulinukas, elektros įvadinė dėžutė) įvesti į jūsų sklypą. Jei vandentiekis parodytas gatvėje ar kažkur netoliese reiktų pasidomėti kam priklauso tas tinklas, ir ar bus galima prie jo prisijungti. Pagrindinis dalykas yra, ar tinklai topografinėje nuotraukoje, pažymėti kaip esami ar detaliajame plane ar kitokiame projekte kaip projektuojami ar planuojami tinklai. Jei inžineriniai tinklai projekte planuojami ar projektuojami, reiktų pasidomėti, kada planuojamas realus inžinerinių tinklų atvedimas ir, kas jį finansuoja (nes tai gali būti ir po 20 ar daugiau metų, jei nenumatoma miesto, miestelio plėtra į tą pusę, kur yra jūsų sklypas).
Jeigu perkate sklypą be inžinerinių tinklų - ši dalis jums mažiau aktuali, tik verta pasidomėti, kokios perspektyvos laukia pasirinktos vietovės. Tada visą dėmesį sutelkti į elektros įvadą į sklypą. Jei jo nėra prie sklypo ribos, pasidomėkite, kur arčiausiai yra transformatorinė. Jeigu jos nėra - domėkites elektros įvedimo projektu, terminais. Geriausia tai daryti elektrą tiekiančioje įmonėje. Jeigu elektros nėra, pagalvokite, kaip gaminsite elektrą statybos metu, ar įmanoma statybos laikotarpiui laikinai pasijungti elektrą. Jeigu vandentiekio ir kanalizacijos tinklai tik planuojami, tada reiktų naudotis vietiniais inžineriniais tinklais - šachtiniu šuliniu ar giluminiu gręžiniu, sertifikuota nuotekų kaupimo talpa, ir, jei yra galimybė suprojektuoti vietinius valymo įrengimus (tai padaryti paprasčiau kai šalia sklypo yra upelis, melioracijos griovys, sklypas didesnis nei 15 arų, kai tai numatyta detaliajame plane ). Dujotekis rečiausiai pasitaikantis inžinerinis tinklas. Dujų tiekimo įmonėje pasidomėkite. kur yra artimiausia dujų atšaka (jei pardavėjas sako ,kad dujos šalia) ir, kiek kainuos įvadas į jūsų namą.
DRENAŽINIAI vamzdžiai labai dažnai pasitaiko rajoniniuose sklypuose . Tą matysite tik topo nuotraukoje, o jei jos nėra, informacijos galite gauti melioracijos skyriuje arba savivaldybėje pagal jūsų sklypo buvimo vietą . Jeigu drenažas yra - reikia atkreipti dėmesį: koks diametras ir ar jis neina per numatomos statybos vietą. 100mm ir didesnio diametro drenažą paprastai draudžiama naikinti, o apvedimai brangiai kainuoja, bet jie būtini. Patikslintos drenažo linijos apsaugos zona - 5 m, projektinės -15 m. Apsaugos zonoje statyti negalima, bet galima patikslinti, o patikslinus drenažo vietą nežinia į kurią pusę ji pasistums.
Jei visus punktus įvertinote ir ruošiatės pirkti sklypą prieš pasirašydami pirkimo sutartį įvertinkite ar viskas, kas yra žadama pardavėjo yra įtraukta į sutartį . Taip pat darbų atlikimo terminai ir atsakomybė.
Jei sklypas yra Šiaulių mieste ar Šiaulių rajone, mūsų įmonė gali suteikti išsamią informaciją apie jūsų pasirinktą sklypą. Jeigu sklypą norite įsigyti kituose Lietuvos mietuose ir rajonuose galime pakonsultuoti, o geriausia užeiti pas vietinį architektą ar į savivaldybę.
1. Nerengiant detaliųjų planų žemės ūkio paskirties žemėje ūkininkas gali statyti vieną ūkininko sodybą, išskyrus miestams po 1995 m. birželio 1 d. nustatyta tvarka priskirtose teritorijose. Ūkininko sodyba ar pagalbinio ūkio ir kitos paskirties (fermų, ūkio, šiltnamių, kaimo turizmo) pastatai statomi nuosavybės teise priklausančiame žemės ūkio paskirties žemės sklype, ne mažesniame kaip 0,5 hektaro.
2. Leidimas statyti ūkininko sodybą išduodamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos statybos įstatymu.
Įstatymas papildytas straipsniu:Nr. X-1420, 2008-01-17, Žin., 2008, Nr. 10-336 (2008-01-24) Ūkininko ūkio įstatymas 2011-06-23
Jei pagrindinė žemės naudojimo paskirtis – žemės ūkio, pirmiausia reikia būti ar tapti ūkininku. Tai padaroma įsiregistruojant Ūkininkų registre, po to reikia kreiptis į teritorinį žemėtvarkos skyrių ir prašyti parengti kaimo plėtros žemėtvarkos projektą, kuriame būtų nustatytos ūkininko sodybos ribos. Tik tada galima parengti statybos projektą, gauti leidimą statyti naujus statinius ir vykdyti statybą. Visi šie veiksmai galimi, jei žemės sklypas ne mažesnis kaip 0,5 ha. Jei žemės sklypas mažesnis ar nenorite tapti ūkininku, teks pakeisti pagrindinę žemės naudojimo paskirtį į kitą (1–2 butų namų statybos). Tam reikia kreiptis į savivaldybės administraciją dėl detaliojo plano rengimo. Tik pakeitus žemės sklypo paskirtį, galima bus kreiptis dėl leidimo statyti naujus statinius. Pažymėtina, kad toks detalusis planas galės būti rengiamas tik tuo atveju, jei toks žemės sklypo paskirties keitimas galimas pagal tos teritorijos bendrąjį planą.
Įsigaliojus statybos įstatymo pakeitimams statant ūkio būdu nesublokuotą vienbutį gyvenamąjį namą, ar pagalbinio ūkio pastatą iki 300 kv. m – statybos techninė priežiūra nebeprivaloma.
Privaloma – paskirti ar pasamdyti statybos vadovą. Namo statybos vadovu gali būti ir pats savininkas, jei jis turi teisę vadovauti šiems statybos darbams. Iki 80 kv. m namo statybai gali vadovauti architektas arba statybos inžinierius, didesnio pastato statybai – statybos inžinierius, turintis bent dvejų metų profesinę patirtį.
Statant didesnį nei 80 kv. m pastatą , bet kokiu atveju privaloma pranešti Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai prie Aplinkos ministerijos apie numatomą statybos pradžią ne vėliau kaip prieš vieną dieną iki statybos pradžios.
Statybos organizavimo būdas, kai statybos darbai atliekami ir statinys sukuriamas statytojo rizika, nesudarius statybos rangos sutarties, naudojant tik statytojo darbo jėgą, vadinama statyba ūkio budu. Pasirinkęs šį statybos būdą savininkas prisiima ne tik statytojo, bet ir rangovo pareigas.
Kitais atvejais samdyti statybos techninį prižiūrėtoją – privalu.
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos primena, kad, jei statyboms samdoma įmonė ir statoma bus rangos būdu, statybos vadovą turi paskirti tos įmonės direktorius, o statybos techninį prižiūrėtoją pasamdyti statytojas.
Reiktų atkreipti dėmesį, kad, paskyrus statybos vadovą bei techninį prižiūrėtoją, statybos darbų pradėti negalima tol, kol apie šiuos asmenis nebus pranešta Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai.
Informacija: Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos
XI. INFORMACIJOS APIE RANGOVO IR PAGRINDINIŲ STATYBOS SRIČIŲ
VADOVŲ PASAMDYMĄ AR PASKYRIMĄ PASKELBIMAS
39. Statytojas informaciją apie rangovo pasamdymą ir kiekvieno pagrindinių statybos sričių vadovo, nurodyto Statybos įstatymo 12 straipsnio 1 dalies 12 punkte, pasamdymą ar paskyrimą ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo jų pasamdymo ar paskyrimo paskelbia IS "Infostatyba" interneto tinklalapyje www. planuojustatyti.lt arba pateikia raštu Inspekcijai, nurodydamas:
39.1. duomenis apie rangovą: fizinio asmens vardą, pavardę, asmens kodą, atestato Nr.; juridinio asmens pavadinimą, teisinę formą, juridinio asmens kodą, registrą, kuriame kaupiami ir saugomi duomenys apie juridinį asmenį, juridinio asmens buveinę, atestato numerį; pasamdymo dokumento pavadinimą ir datą;
39.2. duomenis apie pagrindinių statybos sričių vadovus: vardą, pavardę, asmens kodą, atestato numerį; pasamdymo ar paskyrimo dokumento pavadinimą ir datą;
39.3. statytojo duomenis: fizinio asmens vardą, pavardę, asmens kodą; juridinio asmens pavadinimą, teisinę formą, juridinio asmens kodą, registrą, kuriame kaupiami ir saugomi duomenys apie juridinį asmenį, juridinio asmens buveinę;
39.4. duomenis apie statybą leidžiantį dokumentą: numerį, išdavimo datą, išdavusio subjekto pavadinimą.
Rašytiniai gretimų žemės sklypų (teritorijų) savininkų ar valdytojų sutikimai (susitarimai) privalomi statant ar rekonstruojant pastatus:
- Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2012 m. rugpjūčio 13 d. įsakymo Nr. D1-655 (nuo 2012 m. rugpjūčio 18 d.) (Žin., 2012, Nr. 96-4934) redakcija
statant stogo neturinčius inžinerinius statinius, inžinerinius tinklus ar susisiekimo komunikacijas, išskyrus nurodytus Reglamento 34.1 ir 34.2 punktuose ir šio priedo 1 punkte, arčiau kaip 1 m atstumu nuo sklypo ribos;
- statant ant sklypo ribos sublokuotus pastatus, statant pastatus ar stogą turinčius inžinerinius statinius arčiau kaip 3 m atstumu nuo sklypo ribos, tačiau ne arčiau kaip 1 m (skaičiuojant atstumą horizontalioje plokštumoje nuo labiausiai išsikišusių konstrukcijų), kai pastato ar stogą turinčio inžinerinio statinio bet kurios konstrukcijos, esančios 1-3 m atstumu nuo sklypo ribos, bet kurio taško aukštis, matuojamas nuo žemės paviršiaus ties sklypų riba (žemesniojo paviršiaus, jei ties sklypų riba yra aukščių skirtumas), didesnis už horizontalų atstumą nuo šio taško iki sklypų ribos, statant pastatus ar stogą turinčius inžinerinius statinius arčiau kaip 1 m nuo sklypo ribos;
-jei projekte suprojektuoti statiniai patenka į kitų statinių apsaugos zonas - reikia tų statinių savininkų, valdytojų ar naudotojų sutikimų;
-besiribojančių žemės sklypų (teritorijų) savininkų ar valdytojų - kai statinį numatoma statyti ar rekonstruoti arčiau sklypų ribų, negu numatyta teisės aktuose (tik tuo atveju, jei teisės aktai tokį susitarimą numato); statinio rekonstravimo atveju tokie rašytiniai sutikimai (susitarimai) neprivalomi, jei nėra mažinamas esamas atstumas nuo rekonstruojamo statinio esamų konstrukcijų (neįskaičiuojant apšiltinamojo sluoksnio storio) iki besiribojančių sklypų ribų, arba naujos konstrukcijos įrengiamos teisės aktų nustatytais atstumais iki besiribojančių sklypų ribų.
-statant vėjo jėgainę mažesniu negu jos aukštis (įskaitant sparnų ilgį) atstumu iki gretimo sklypo ribos.
Savavališkos statybos įteisinimo principai nuo š. m. sausio 1 d. nepasikeitė – tebegalioja 2010 m. Statybos įstatyme numatyta galimybė gauti statybos leidžiantį dokumentą savavališkos statybos atveju be baudų. Vadovaujantis Statybos įstatymo nuostatomis, Įmoka už savivalinę statybą turi būti mokama tik tais atvejais, kai surašytas statybos inspekcijos Aktas ir reikalavimas pašalinti savavališkos statybos padarinius. Savivaldybės administracija, įtarusi, kad statinys, dėl kurio prašoma išduoti SLD, galbūt statomas ar pastatytas savavališkai, tačiau neturėdama informacijos apie Akto ir Reikalavimo surašymą, negali reikalauti iš statytojo pateikti dokumentą, patvirtinantį Įmokos sumokėjimą, ir prašyme nurodyti „savavališka statyba“. Šiuo atveju projekto patikrinimo ir SLD išdavimo procedūros vykdomos teisės aktų nustatyta tvarka, o apie galimą savavališką statybą informuojamas Inspekcijos teritorinis padalinys, tačiau tik tuomet, jei prašomas išduoti tokio statinio SLD negali būti išduotas vadovaujantis principu “gali būti tik tai, kas gali būti”. Tai jai nėra akto ir reikalavimo pašalinti savavališkos statybos padarinius, bei pastatai stovi leistinoje vietoje (“gali būti tik tai, kas gali būti”), savavališkos statybos pastatų įteisinimas vyksta be baudų. Dėlto vertėtų paskubėti pasinaudoti šia įstatymo suteikta galimybe pasirengti projektinę dokumentaciją teisės aktų nustatyta tvarka ir gauti Statybos leidžiantį dokumetą, nelaukiant, kol Inspekcija surašys savivalinės statybos aktą kreipsis į teismą. Plačiau
© VALSTYBINĖ TERITORIJŲ PLANAVIMO IR STATYBOS INSPEKCIJA prie Aplinkos ministerijos
Jei bendrija yra prijungta prie miesto teritorijos, reikia parengti supaprastintą statybos projektą (STR 1.05.06:2010 „Statinio projektavimas“) ir gauti savivaldybės administracijos rašytinį pritarimą šiam projektui. Tai reikia padaryti jei norite, kad jūsų pastatas vadintusi gyvenamas namas, jei pastato pavadinimas išlieka sodo namas iki 80 kv, m. ir atitinka I grupės nesudėtingą statinį - projekto rengti nereikia. Po projekto parengimo (jei jo reikia) svarbu atlikti pastato ir žemės kadastrinius matavimus ir pateikti deklaraciją apie statybos užbaigimą (statybos inspektoriui) VTPSI teritoriniam padaliniui prašant ją patvirtinti (I grupės sodo namui nereikia), o vėliau – kreiptis į Registrų centro teritorinį padalinį, prašant įregistruoti gyvenema namą (ar I grupes sodo namą be projekto ) kaip žemės sklypo priklausinį. Jei pastatas – kaimo teritorijoje, sodo bendrijoje (ne miesto teritorijoje) ar kitokioje nesaugomoje tertitorijoje tai ir II grupės nesudėntingam statiniui iki 80 kv. m. nebūtina rengti supaprastinto projekto ir gauti rašytinį pritarimą
Statinio projektą rengti neprivaloma tuo atveju, kai tokiam projektui neprivalomi rašytiniai pritarimai. ATVEJAI, KADA YRA PRIVALOMI RAŠYTINIAI PRITARIMAI STATINIO PROJEKTUI statant II grupės nesudėtingą statinį – mieste, konservacinio prioriteto ar kompleksinėje saugomoje teritorijoje ir jų apsaugos zonose, paviršinių vandens telkinių apsaugos zonose, kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo vietovėje, kultūros paveldo objekto ar kultūros paveldo vietovės apsaugos zonoje;
Statybos techninio reglamento STR 1.07.01:2010 „Statybą leidžiantys dokumentai“ 6 priedas
ATSAKYMAS (2013-04-18, Nr. (8.4)-2D-6054)
Informuojame, kad, pagal Aplinkos apsaugos rėmimo programos įstatymo (Žin., 2000, Nr. 92-2872; 2010, Nr. 84-4409) 3 straipsnio 11 punktą, lėšos iš sumokėtų įmokų už savavališkų statybų įteisinimą sudaro Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšas (įplaukas). Statybos įstatymo (Žin., 1996, Nr. 32-788, 2001, Nr. 101-3597; 2010, Nr. 84-4401) 1 priedo 8 punkte reglamentuota, kad įmoka už savavališkos statybos įteisinimą sumokama į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) sąskaitą ir įskaitoma į valstybės iždo sąskaitą, kurioje kaupiamos Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšos. Remiantis Mokesčių, rinkliavų ir kitų įmokų, mokamų į Valstybinės mokesčių inspekcijos biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą, kodų sąrašu, patvirtintu VMI viršininko ir Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos generalinio direktoriaus 2003 m. vasario 26 d. įsakymu Nr. V-57/1B-160 (Žin., 2003, Nr. 23-982; 2011, Nr. 55-2686; 2012, Nr. 33-1612), įmokos į Aplinkos apsaugos rėmimo programą (išskyrus įmokas žuvų ištekliams atkurti ir išsaugoti bei Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos pareigūnų paskirtas baudas) į VMI biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą turi būti mokamos įmokos kodu 5440. VMI interneto svetainės www.vmi.lt duomenimis, yra šios VMI biudžeto pajamų surenkamosios sąskaitos (lėšų gavėjas – VMI, juridinio asmens kodas 188659752):
Taigi įmoka už savavališkos statybos įteisinimą turi būti mokama į vieną iš nurodytųjų VMI biudžeto pajamų surenkamųjų sąskaitų įmokos kodu 5440, mokėjimo paskirtyje nurodant, kad mokama įmoka už savavališkos statybos įteisinimą. Dokumentas, patvirtinantis įmokos už savavališkos statybos įteisinimą sumokėjimą, ir dokumentai, pagrindžiantys šios įmokos apskaičiavimo dydį, pateikiami kartu su prašymu išduoti statybą leidžiantį dokumentą šį dokumentą išduodančiai institucijai.
© VALSTYBINĖ TERITORIJŲ PLANAVIMO IR STATYBOS INSPEKCIJA prie Aplinkos ministerijos.
„48. Pakeitus esminius projekto sprendinius (projekte suprojektuotų statinių, kuriuos norint statyti, rekonstruoti, remontuoti ar griauti privalomas statybą leidžiantis dokumentas) ir norint tęsti statybą, privaloma gauti naują statybą leidžiantį dokumentą šio Reglamento nustatyta tvarka, išskyrus atvejus, kai nepažeidžiant teritorijų planavimo dokumentų, statybą leidžiančių dokumentų, kitų teisės aktų, specialiųjų architektūros reikalavimų, specialiųjų saugomos teritorijos tvarkymo ir apsaugos reikalavimų, specialiųjų paveldosaugos reikalavimų ir esminių statinio reikalavimų:
48.1. laikančiosios konstrukcijos keičiamos į ne blogesnes savybes turinčias konstrukcijas;
48.2. dėl objektyvių priežasčių (nenumatytų aplinkybių, kliūčių) keičiama inžinerinio tinklo ar susisiekimo komunikacijos trasa ar jos dalis ir dėl to keičiasi inžinerinio tinklo ar susisiekimo komunikacijos ilgis;
48.3. iki 1 m keičiama statinio vieta žemės sklype (teritorijoje);
48.4. iki 1 m didinami statinio išorės matmenys;
NPS projektai 2014 m. parengė gyvenamojo namo Jungtinėje Karalystėje rekonstrukcijos projektą. Rekonstruojamas gyvenamasis namas yra valanda kelio į pietus nuo pačio Londono centro. Rajono užstatymas - tipiška Anglijos architektūra. Sklypas - su peraukštėjimu į kiemo pusę. Rekonstruotas gyvenamasis namas: vieno aukšto, su negyvenama mansarda ir pagalbine patalpa - sandėliuku, rūsyje.
Daugiau informacijos spauskite čia>>
Taip, tokią paslaugą teikiame. Plačiau apie paslaugą...
Taip, tokią paslaugą teikiame. Plačiau apie paslaugą...
MOKESTIS UŽ STATYBĄ LEIDŽIANČIO DOKUMENTO IŠDAVIMĄ
Remiantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. rugpjūčio 5 d. nutarimu Nr. 815 "Lietuvos Respublikos nutarimu dėl konkrečių valstybės rinkliavų dydžių ir šios rinkliavos mokėjimo ir grąžinimo taisyklėmis", asmuo, teikiantis prašymą išduoti statybą leidžiantį dokumentą, moka žyminį mokestį (pvz.: už statybą leidžiančio dokumeto išdavimą, vienbučio gyvenamojo namo projektui, mokama 93 Eur suma, pagal 4.533 punktą):
Eil. Nr. | Valstybės rinkliavos pavadinimas | Dydis (eurais) |
4.532. | leidimo statyti naują ypatingą statinį / (statinius) išdavimą | 165 |
4.533. | leidimo statyti naują neypatingą statinį / (statinius) išdavimą | 93 |
4.535. | leidimo rekonstruoti ypatingą statinį / (statinius) išdavimą | 165 |
4.536. | leidimo rekonstruoti neypatingą statinį / (statinius) išdavimą | 93 |
4.537. | leidimo atnaujinti (modernizuoti) pastatą išdavimą | 52 |
4.538. | leidimo statyti naują statinį, leidimo rekonstruoti statinį perregistravimą naujo statytojo vardu | 52 |
4.539. | rašytinį įgalioto valstybės tarnautojo pritarimą „Lietuvos Respublikos statybos įstatymo 20 straipsnio 1 dalies 4–13 punktuose“ nurodytam statinio projektui (kai jis privalomas) | 52 |
Sąskaitos Nr. | Banko kodas | Banko pavadinimas | SWIFT kodas |
LT78 7290 0000 0013 0151 | 72900 | AB „Citadele" bankas | INDULT2X |
LT74 4010 0510 0132 4763 | 40100 | AB DNB bankas | AGBLLT2X |
LT05 7044 0600 0788 7175 | 70440 | AB SEB bankas | CBVILT2X |
LT32 7180 0000 0014 1038 | 71800 | AB Šiaulių bankas | CBSBLT26 |
LT74 7400 0000 0872 3870 | 74000 | Danske Bank A/S Lietuvos filialas | SMPOLT22 |
LT12 2140 0300 0268 0220 | 21400 | Nordea Bank AB Lietuvos skyrius | NDEALT2X |
LT24 7300 0101 1239 4300 | 73000 | AB „Swedbank" | HABALT22 |
LT42 7230 0000 0012 0025 | 72300 | UAB Medicinos bankas | MDBALT22 |
Lėšų gavėjas Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR FM, įmonės kodas 188659752.
Žyminis mokestis mokamas, pervedant jį atitinkamos apskrities Valstybinei mokesčių inspekcijai (įmokos kodas 530XX kur XX yra savivaldybės kodas (iš lentelės žemiau), pvz.: 53032 - Akmenės rajonas).
Alytaus m. sav. 11; |
Biržų r. sav. 36; |
Birštono sav. 12; |
Varėnos r. sav. 38; |
Vilniaus m. sav. 13; |
Vilkaviškio r. sav. 39; |
Druskininkų sav. 15; |
Vilniaus r. sav. 41; |
Marijampolės sav.18; |
Elektrėnų sav. 42; |
Kauno m. sav. 19; |
Zarasų r. sav. 43; |
Klaipėdos m. sav. 21; |
Ignalinos r. sav. 45; |
Neringos sav. 23; |
Jonavos r. sav. 46; |
Palangos m. sav. 25; |
Joniškio r. sav. 47; |
Panevėžio m. sav. 27; |
Kalvarijos sav. 48; |
Šiaulių m. sav. 29; |
Kaišiadorių r. sav. 49; |
Visagino sav. 30; |
Kauno r. sav. 52; |
Akmenės r. sav. 32; |
Kėdainių r. sav. 53; |
Alytaus r. sav. 33; |
Kelmės r. sav. 54; |
Anykščių r. sav. 34; |
Klaipėdos r. sav. 55; |
Kretingos r. sav. 56; |
Rietavo sav. 74; |
Kupiškio r. sav. 57; |
Skuodo r. sav. 75; |
Kazlų Rūdos sav. 58; |
Tauragės r. sav. 77; |
Lazdijų r. sav. 59; |
Telšių r. sav. 78; |
Mažeikių r. sav. 61; |
Trakų r. sav. 79; |
Molėtų r. sav. 62; |
Ukmergės r. sav. 81; |
Pagėgių sav. 63; |
Utenos r. sav. 82; |
Pakruojo r. sav. 65; |
Šakių r. sav. 84; |
Panevėžio r. sav. 66; |
Šalčininkų r. sav. 85; |
Pasvalio r. sav. 67; |
Švenčionių r. sav. 86; |
Plungės r. sav. 68; |
Šilalės r. sav. 87; |
Prienų r. sav. 69; |
Šilutės r. sav. 88; |
Radviliškio r. sav. 71; |
Širvintų r. sav. 89; |
Raseinių r. sav. 72; |
Šiaulių r. sav. 91; |
Rokiškio r. sav. 73; |
Jurbarko r. sav. 94. |
Mokėjimo internetinėje bankininkystėje pvz.: http://www.vmi.lt/cms/mokejimu-pavyzdziai-nuo-2016-m
Daugiau informacijos apie įmoką: https://planuojustatyti.lt/infostatyba_isorine/mokejimai.htm
Įsigijus kartotinio projekto 3D modelį arba gavus rengiamo individualaus projekto eskizą DWFx formatu, pirmas žingsnis yra Autodesk programos Design Review įdiegimas į Jūsų kompiuterį. Žemiau pateikiame video instrukciją kaip tą padaryti.
VIDEO: DESIGN REVIEW
įdiegimas
Kartotinio projekto ar individualaus projekto eskizo failas yra aktyvus, jame galite: matuoti atstumus bei plotus, žymėti pakeitimus, rašyti pastabas, laisvai valdomoje 3D aplinkoje apžiūrėti namo išorę ir vidų. Tai padės Jums lengviau suprasti koks bus Jūsų namas.
Dažnai kyla klausimas, ar statant statinius ūkio būdu būtina įsigyti ir pildyti statybos darbų žurnalą. Teisės aktai numato išimtį, kad šio žurnalo galima nepildyti ūkio būdu statant ne didesnį kaip 500 kv. m bendrojo ploto vieno ar dviejų butų gyvenamąją namą ar pagalbinio ūkio paskirties pastatą. Kitais atvejais statybos darbų žurnalas privalomas.
Numatoma projektuoti ir statyti tvora priskiriama nesudėtingam statiniui, jei ji atitinka statybos techniniame reglamente STR 1.07.01:2010 „Nesudėtingi statiniai“ nustatytus reikalavimus. Jei numatoma projektuoti ir statyti tvora neatitinka Reglamente nustatytų reikalavimų, tokiai tvorai taikomi bendrieji, neypatingam statiniui keliami reikalavimai.
Rašytiniai gretimų žemės sklypų (teritorijų) savininkų ar valdytojų sutikimai (susitarimai) privalomi:
1. Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2012 m. lapkričio 5 d. įsakymo Nr. D1-906 (nuo 2012 m. lapkričio 23 d.) (Žin., 2012, Nr. 135-6933) redakcija
statant užtvarą:
1.1. ant sklypo ribos (konstrukcijomis peržengiant sklypo ribą);
1.2. prie sklypo ribos (arčiau kaip 1 m iki sklypo ribos, konstrukcijoms neperžengiant sklypo ribos):
1.2.1. jei užtvaros kiaurymių plotas mažesnis nei 50 proc. bendro užtvaros ploto (įskaitant ir stulpų bei užtvaros cokolinės dalies, metančios šešėlį į gretimą sklypą, plotą) – kai statmenai užtvaros į gretimą sklypą (teritoriją) metamas šešėlis nukreiptas šiaurės kryptimi (tarp (>)330° ir (<)30°);
1.2.2. jei užtvaros kiaurymių plotas mažesnis nei 25 proc. bendro užtvaros ploto (įskaitant ir stulpų bei užtvaros cokolinės dalies, metančios šešėlį į gretimą sklypą, plotą) - kai statmenai užtvaros į gretimą sklypą (teritoriją) metamas šešėlis nukreiptas rytų (tarp 30° ir 90°) ar vakarų (tarp 270° ir 330°) kryptimis.
Pastaba. Užtvaros su cokoliais neturi kliudyti paviršiniam vandeniui nuo gretimo žemės sklypo nutekėti. Kai yra toks pavojus, statytojas privalo, susitaręs su gretimo žemės sklypo savininku, gavęs savininko sutikimą raštu, įrengti paviršinio vandens nutekėjimo sistemą (į lietaus nuotakyną, griovį, drenažą ar rasti abiem savininkams priimtiną sprendimą).
2. Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2012 m. lapkričio 5 d. įsakymo Nr. D1-906 (nuo 2012 m. lapkričio 23 d.) (Žin., 2012, Nr. 135-6933) redakcija
statant atraminę sienutę:
2.1. ant sklypo ribos;
2.2. savo sklype, jei atraminės sienutės bet kurios konstrukcijos bet kurio taško aukštis, matuojamas nuo žemės paviršiaus ties sklypų riba, didesnis už horizontalų atstumą nuo šio taško iki sklypų ribos.
Pastaba. Statant užtvarą ant atraminės sienutės, užtvarai taikomi šio priedo 1 punkte, o atraminei sienutei - šio priedo 2 punkte nustatyti reikalavimai.
Pakrantės apsaugos juostoje leidžiama statyti tik hidrotechninius statinius, vandens paėmimo ir išleidimo į vandens telkinius įrenginius, vandenvietes, tiltus, prieplaukas, rekreacinėse zonose – paplūdimių įrangą, jachtų ir valčių elingus, kitus rekreacinius įrenginius, draustiniuose - su draustinio steigimo tikslais susijusius statinius.
Esamose sodybose už pakrantės apsaugos juostos ribų, teritorijų planavimo dokumentuose numatytose vietose gali būti statoma tik po vieną ne didesnio kaip 25 kvadratinių metrų bendrojo ploto su priklausiniais ir ne aukštesnė kaip 4 metrų (aukštis skaičiuojamas nuo užstatomo sodybos ploto žemės paviršiaus vidurkio) asmeninio naudojimo pirtis be rūsio. Kitų statinių dydžiai nustatomi saugomų teritorijų apsaugos reglamentuose.
Radote patinkanti namo projektą namuprojektas.lt namaiprojektai.lt nps-projektai.lt Apie patikusį projektą informacijos gausite atsiuntę užklausimo formą, užsisakę elektroniniu paštu info@nps-projektai.lt ar tiesiog paskambinę telefonu +37060692737.
Jeigu kartotinio projekto užsakymą pateiksite telefonu arba elektroniniu paštu, mums reikės žemiau nurodytų duomenų ir skenuotų dokumentų kopijų:
1. Žemės sklypo savininko vardas, pavardė (jei keli savininkai – jų vardai, pavardės), asmens kodas.
2. Gyvenamoji vieta.
3. Kontaktinis telefono numeris.
4. Dokumentų kopijų: nuosavybės dokumentų, sklypo plano, topografinės nuotraukos.
Duomenys bus reikalingi sudarant projekto pirkimo sutartį, taip pat įsitikinti, ar jūsų pasirinktas namo projektas tinka jūsų sklypui.
Paruoštą projektą išsiunčiame per kurjerį arba paštu Jūsų nurodytu adresu. Projekto įsigyjimo metu nėra būtina pas mus atvykti, tačiau, jeigu projektą norite pasiimti patys, galite atvykti pas mus adresu: (Šiaulių arena IVa) J. Jablonskio 16 ,Šiauliai.
Statybos leidžiančio dokumento išėmimas (Techninio darbo projekto parengimas)
Norint statyti gyvenamą namą Jums reikalingas statybą leidžiantis dokumentas. Užsakant šią paslaugą reikalingi dokumentai:
1. Specialieji architektūriniai reikalavimai (užpidyti prašymą galite vietos savivaldybės architektūros-urbanistikos skyriuje);
2. Žemės sklypo nuosavybės dokumentai;
3. Žemės sklypo planas;
4. Statinių nuosavybės dokumentai (jei sklypas užstatytas statiniais);
5. Statinių kadastrinių matavimų byla (jei sklypas užstatytas statiniais);
6. Bendrasavininkų sutikimai (jei sklypas priklauso keliems sąvininkams);
7. Žemės sklypo topografinė nuotrauka (užsakyti galima pas matininkus, galioja 1 metus);
8. Inžinerinių tinklų prisijungimo sąlygos (Lesto, Teo, miesto vandentiekis, kanalizacija, dujos) .
Individualaus statinio projekto ir jo suderinimo kaina priklauso nuo statybos vietos, pastato dydžio, techninio projekto sudėties, kokių projekto dalių reikia ir jų sudėtingumo. Namų projektų orentacinė architektūrinės-statybinės dalies projektavimo darbų kaina yra nuo 15-25 eur už 1m2 grindų ploto, tačiau kiekvienu atveju kainą nustatome individualiai.
Jeigu turite klausimų, skambinkite +37060692737, rašykite info@nps-projektai.lt, padėsime rasti geriausią sprendimą.
Taip, mes teikiame šią paslaugą. Jums tik reikia notariškai įgalioti vieną iš mūsų specialistų arba jums artimą žmogų. Visus dokumentus paruošime, sutvarkysime bei gausime statybą leidžiantį dokumentą be Jūsų grįžimo į Lietuvą. Projektavimo eigą galėsite stebėti, koreguoti el. paštu. Jums bus siunčiama visa su projekto rengimu susijusi dokumentacija.
Į ką atkreipti dėmesį perkant sklypą?
bendra informacija yra rekomendacinio pobūdžio.
Sklypo VIETA yra vienas esminių dalykų, nustatančių sklypo vertę.
Perkant sklypą reikia įvertinti:
koks susisiekimas su miestu?, kokia privažiavimo kelių būklė statybiniai tecnikai, statybos laikotarpiu, kokios kelio perspektyvos gyvenant žiemą ar rudenį?, kur yra artimiausia darželis, mokykla, ar kursuoja viešasis transportas, kur artimiausia parduotuvė?
Pagrindinai DOKUMENTAI:
Nuosavybės dokumentas (atkreipkite dėmesį, koks žemės naudojimo būdas ir pobūdis? Kokie yra sklypo naudojimo apribojimai, servitutai?), sklypo planas (svarbu - apsaugos zonos, apribojimai, servitutai per sklypą), topo nuotrauka gali ir nebūti, detalusis planas (jei jis buvo rengtas, būtina atkreipti dėmesį į pagrindinį ir inžinerinį brėžinius. Jei nebuvo rengtas, pasižiūrėkite pagal sklypo vietovę galiojančius bendruosius, specialiuosius planus. Jų ieškoti reikėtų internetiniame savivaldybės puslapyje, kuriai priklauso jūsų sklypas.
Sklypo GRUNTAS:
Perkant sklypą svabu įverinti, ar sklype neauga pelkiniai augalai, ar nėra šlapia, ar aplinkinių sklypų atžvilgiu nėra žemiausia sklypo vieta. Labai svarbu išsiaiškinti, koks yra gruntas: pasiklausiti aplinkinių kaimynų (jei yra), numatomoje namo vietoje su kastuvu iškasti 1,2m duobę ir jei gruntas kelia įtarimų, o rimtai galvojate pirkti sklypą, verta pasidaryti geologinį tyrimą, kuris preliminariai kainuoja apie 290 eur. Nuo to priklauso, kokie pamatai bus projektuojami. Jei gruntas prastas, t.y. nėra "kieto pagrindo", pamatai kainuos dvigubai brangiau (gali būti ir brangiau), nei įprasti pamatai. Tokio pobūdžio informaciją būtų geriau žinoti prieš nusiperkant sklypą, nei netikėtai sužinoti pradedant statybas.
Sklypo ORIENTACIJA pagal pasaulio kryptis.
Optimaliausia, kai įmanoma namo garažą ar automobilio stoginę suprojektuoti iš šiaurinės pusės, o, pavyzdžiui, miegamuosius iš rytinės ar vakarinės pusės, svetainę iš pietinės ar vakarinės pusės ir tt.. Tada į visas gyvenamąsias patalpas saulė pro langus pateks skirtingu laiku. Tačiau tai projektuojama individualiai pagal sklypo padėtį bei užsakovo pageidavimus.
Inžineriniai TINKLAI
Inžineriniai tinklai yra vienas esminių dalykų, nustatančių sklypo vertę. Ar yra pažymėti esami tinklai reiktų žiūrėti topografinėje nuotraukoje. Ji turėtų būti daryta ne seniau, nei prieš metus. Joje atkreipkite dėmesį, ar yra tinklų atvadai (kanalizacijos šulinukas, elektros įvadinė dėžutė) įvesti į jūsų sklypą. Jei vandentiekis parodytas gatvėje ar kažkur netoliese reiktų pasidomėti kam priklauso tas tinklas, ir ar bus galima prie jo prisijungti. Pagrindinis dalykas yra, ar tinklai topografinėje nuotraukoje, pažymėti kaip esami ar detaliajame plane ar kitokiame projekte kaip projektuojami ar planuojami tinklai. Jei inžineriniai tinklai projekte planuojami ar projektuojami, reiktų pasidomėti, kada planuojamas realus inžinerinių tinklų atvedimas ir, kas jį finansuoja (nes tai gali būti ir po 20 ar daugiau metų, jei nenumatoma miesto, miestelio plėtra į tą pusę, kur yra jūsų sklypas).
Jeigu perkate sklypą be inžinerinių tinklų - ši dalis jums mažiau aktuali, tik verta pasidomėti, kokios perspektyvos laukia pasirinktos vietovės. Tada visą dėmesį sutelkti į elektros įvadą į sklypą. Jei jo nėra prie sklypo ribos, pasidomėkite, kur arčiausiai yra transformatorinė. Jeigu jos nėra - domėkites elektros įvedimo projektu, terminais. Geriausia tai daryti elektrą tiekiančioje įmonėje. Jeigu elektros nėra, pagalvokite, kaip gaminsite elektrą statybos metu, ar įmanoma statybos laikotarpiui laikinai pasijungti elektrą. Jeigu vandentiekio ir kanalizacijos tinklai tik planuojami, tada reiktų naudotis vietiniais inžineriniais tinklais - šachtiniu šuliniu ar giluminiu gręžiniu, sertifikuota nuotekų kaupimo talpa, ir, jei yra galimybė suprojektuoti vietinius valymo įrengimus (tai padaryti paprasčiau kai šalia sklypo yra upelis, melioracijos griovys, sklypas didesnis nei 15 arų, kai tai numatyta detaliajame plane ). Dujotekis rečiausiai pasitaikantis inžinerinis tinklas. Dujų tiekimo įmonėje pasidomėkite. kur yra artimiausia dujų atšaka (jei pardavėjas sako ,kad dujos šalia) ir, kiek kainuos įvadas į jūsų namą.
DRENAŽINIAI vamzdžiai labai dažnai pasitaiko rajoniniuose sklypuose . Tą matysite tik topo nuotraukoje, o jei jos nėra, informacijos galite gauti melioracijos skyriuje arba savivaldybėje pagal jūsų sklypo buvimo vietą . Jeigu drenažas yra - reikia atkreipti dėmesį: koks diametras ir ar jis neina per numatomos statybos vietą. 100mm ir didesnio diametro drenažą paprastai draudžiama naikinti, o apvedimai brangiai kainuoja, bet jie būtini. Patikslintos drenažo linijos apsaugos zona - 5 m, projektinės -15 m. Apsaugos zonoje statyti negalima, bet galima patikslinti, o patikslinus drenažo vietą nežinia į kurią pusę ji pasistums.
Jei visus punktus įvertinote ir ruošiatės pirkti sklypą prieš pasirašydami pirkimo sutartį įvertinkite ar viskas, kas yra žadama pardavėjo yra įtraukta į sutartį . Taip pat darbų atlikimo terminai ir atsakomybė.
Jei sklypas yra Šiaulių mieste ar Šiaulių rajone, mūsų įmonė gali suteikti išsamią informaciją apie jūsų pasirinktą sklypą. Jeigu sklypą norite įsigyti kituose Lietuvos mietuose ir rajonuose galime pakonsultuoti, o geriausia užeiti pas vietinį architektą ar į savivaldybę.
1. Nerengiant detaliųjų planų žemės ūkio paskirties žemėje ūkininkas gali statyti vieną ūkininko sodybą, išskyrus miestams po 1995 m. birželio 1 d. nustatyta tvarka priskirtose teritorijose. Ūkininko sodyba ar pagalbinio ūkio ir kitos paskirties (fermų, ūkio, šiltnamių, kaimo turizmo) pastatai statomi nuosavybės teise priklausančiame žemės ūkio paskirties žemės sklype, ne mažesniame kaip 0,5 hektaro.
2. Leidimas statyti ūkininko sodybą išduodamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos statybos įstatymu.
Įstatymas papildytas straipsniu:Nr. X-1420, 2008-01-17, Žin., 2008, Nr. 10-336 (2008-01-24) Ūkininko ūkio įstatymas 2011-06-23
Jei pagrindinė žemės naudojimo paskirtis – žemės ūkio, pirmiausia reikia būti ar tapti ūkininku. Tai padaroma įsiregistruojant Ūkininkų registre, po to reikia kreiptis į teritorinį žemėtvarkos skyrių ir prašyti parengti kaimo plėtros žemėtvarkos projektą, kuriame būtų nustatytos ūkininko sodybos ribos. Tik tada galima parengti statybos projektą, gauti leidimą statyti naujus statinius ir vykdyti statybą. Visi šie veiksmai galimi, jei žemės sklypas ne mažesnis kaip 0,5 ha. Jei žemės sklypas mažesnis ar nenorite tapti ūkininku, teks pakeisti pagrindinę žemės naudojimo paskirtį į kitą (1–2 butų namų statybos). Tam reikia kreiptis į savivaldybės administraciją dėl detaliojo plano rengimo. Tik pakeitus žemės sklypo paskirtį, galima bus kreiptis dėl leidimo statyti naujus statinius. Pažymėtina, kad toks detalusis planas galės būti rengiamas tik tuo atveju, jei toks žemės sklypo paskirties keitimas galimas pagal tos teritorijos bendrąjį planą.
Įsigaliojus statybos įstatymo pakeitimams statant ūkio būdu nesublokuotą vienbutį gyvenamąjį namą, ar pagalbinio ūkio pastatą iki 300 kv. m – statybos techninė priežiūra nebeprivaloma.
Privaloma – paskirti ar pasamdyti statybos vadovą. Namo statybos vadovu gali būti ir pats savininkas, jei jis turi teisę vadovauti šiems statybos darbams. Iki 80 kv. m namo statybai gali vadovauti architektas arba statybos inžinierius, didesnio pastato statybai – statybos inžinierius, turintis bent dvejų metų profesinę patirtį.
Statant didesnį nei 80 kv. m pastatą , bet kokiu atveju privaloma pranešti Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai prie Aplinkos ministerijos apie numatomą statybos pradžią ne vėliau kaip prieš vieną dieną iki statybos pradžios.
Statybos organizavimo būdas, kai statybos darbai atliekami ir statinys sukuriamas statytojo rizika, nesudarius statybos rangos sutarties, naudojant tik statytojo darbo jėgą, vadinama statyba ūkio budu. Pasirinkęs šį statybos būdą savininkas prisiima ne tik statytojo, bet ir rangovo pareigas.
Kitais atvejais samdyti statybos techninį prižiūrėtoją – privalu.
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos primena, kad, jei statyboms samdoma įmonė ir statoma bus rangos būdu, statybos vadovą turi paskirti tos įmonės direktorius, o statybos techninį prižiūrėtoją pasamdyti statytojas.
Reiktų atkreipti dėmesį, kad, paskyrus statybos vadovą bei techninį prižiūrėtoją, statybos darbų pradėti negalima tol, kol apie šiuos asmenis nebus pranešta Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai.
Informacija: Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos
XI. INFORMACIJOS APIE RANGOVO IR PAGRINDINIŲ STATYBOS SRIČIŲ
VADOVŲ PASAMDYMĄ AR PASKYRIMĄ PASKELBIMAS
39. Statytojas informaciją apie rangovo pasamdymą ir kiekvieno pagrindinių statybos sričių vadovo, nurodyto Statybos įstatymo 12 straipsnio 1 dalies 12 punkte, pasamdymą ar paskyrimą ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo jų pasamdymo ar paskyrimo paskelbia IS "Infostatyba" interneto tinklalapyje www. planuojustatyti.lt arba pateikia raštu Inspekcijai, nurodydamas:
39.1. duomenis apie rangovą: fizinio asmens vardą, pavardę, asmens kodą, atestato Nr.; juridinio asmens pavadinimą, teisinę formą, juridinio asmens kodą, registrą, kuriame kaupiami ir saugomi duomenys apie juridinį asmenį, juridinio asmens buveinę, atestato numerį; pasamdymo dokumento pavadinimą ir datą;
39.2. duomenis apie pagrindinių statybos sričių vadovus: vardą, pavardę, asmens kodą, atestato numerį; pasamdymo ar paskyrimo dokumento pavadinimą ir datą;
39.3. statytojo duomenis: fizinio asmens vardą, pavardę, asmens kodą; juridinio asmens pavadinimą, teisinę formą, juridinio asmens kodą, registrą, kuriame kaupiami ir saugomi duomenys apie juridinį asmenį, juridinio asmens buveinę;
39.4. duomenis apie statybą leidžiantį dokumentą: numerį, išdavimo datą, išdavusio subjekto pavadinimą.
Rašytiniai gretimų žemės sklypų (teritorijų) savininkų ar valdytojų sutikimai (susitarimai) privalomi statant ar rekonstruojant pastatus:
- Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2012 m. rugpjūčio 13 d. įsakymo Nr. D1-655 (nuo 2012 m. rugpjūčio 18 d.) (Žin., 2012, Nr. 96-4934) redakcija
statant stogo neturinčius inžinerinius statinius, inžinerinius tinklus ar susisiekimo komunikacijas, išskyrus nurodytus Reglamento 34.1 ir 34.2 punktuose ir šio priedo 1 punkte, arčiau kaip 1 m atstumu nuo sklypo ribos;
- statant ant sklypo ribos sublokuotus pastatus, statant pastatus ar stogą turinčius inžinerinius statinius arčiau kaip 3 m atstumu nuo sklypo ribos, tačiau ne arčiau kaip 1 m (skaičiuojant atstumą horizontalioje plokštumoje nuo labiausiai išsikišusių konstrukcijų), kai pastato ar stogą turinčio inžinerinio statinio bet kurios konstrukcijos, esančios 1-3 m atstumu nuo sklypo ribos, bet kurio taško aukštis, matuojamas nuo žemės paviršiaus ties sklypų riba (žemesniojo paviršiaus, jei ties sklypų riba yra aukščių skirtumas), didesnis už horizontalų atstumą nuo šio taško iki sklypų ribos, statant pastatus ar stogą turinčius inžinerinius statinius arčiau kaip 1 m nuo sklypo ribos;
-jei projekte suprojektuoti statiniai patenka į kitų statinių apsaugos zonas - reikia tų statinių savininkų, valdytojų ar naudotojų sutikimų;
-besiribojančių žemės sklypų (teritorijų) savininkų ar valdytojų - kai statinį numatoma statyti ar rekonstruoti arčiau sklypų ribų, negu numatyta teisės aktuose (tik tuo atveju, jei teisės aktai tokį susitarimą numato); statinio rekonstravimo atveju tokie rašytiniai sutikimai (susitarimai) neprivalomi, jei nėra mažinamas esamas atstumas nuo rekonstruojamo statinio esamų konstrukcijų (neįskaičiuojant apšiltinamojo sluoksnio storio) iki besiribojančių sklypų ribų, arba naujos konstrukcijos įrengiamos teisės aktų nustatytais atstumais iki besiribojančių sklypų ribų.
-statant vėjo jėgainę mažesniu negu jos aukštis (įskaitant sparnų ilgį) atstumu iki gretimo sklypo ribos.
Savavališkos statybos įteisinimo principai nuo š. m. sausio 1 d. nepasikeitė – tebegalioja 2010 m. Statybos įstatyme numatyta galimybė gauti statybos leidžiantį dokumentą savavališkos statybos atveju be baudų. Vadovaujantis Statybos įstatymo nuostatomis, Įmoka už savivalinę statybą turi būti mokama tik tais atvejais, kai surašytas statybos inspekcijos Aktas ir reikalavimas pašalinti savavališkos statybos padarinius. Savivaldybės administracija, įtarusi, kad statinys, dėl kurio prašoma išduoti SLD, galbūt statomas ar pastatytas savavališkai, tačiau neturėdama informacijos apie Akto ir Reikalavimo surašymą, negali reikalauti iš statytojo pateikti dokumentą, patvirtinantį Įmokos sumokėjimą, ir prašyme nurodyti „savavališka statyba“. Šiuo atveju projekto patikrinimo ir SLD išdavimo procedūros vykdomos teisės aktų nustatyta tvarka, o apie galimą savavališką statybą informuojamas Inspekcijos teritorinis padalinys, tačiau tik tuomet, jei prašomas išduoti tokio statinio SLD negali būti išduotas vadovaujantis principu “gali būti tik tai, kas gali būti”. Tai jai nėra akto ir reikalavimo pašalinti savavališkos statybos padarinius, bei pastatai stovi leistinoje vietoje (“gali būti tik tai, kas gali būti”), savavališkos statybos pastatų įteisinimas vyksta be baudų. Dėlto vertėtų paskubėti pasinaudoti šia įstatymo suteikta galimybe pasirengti projektinę dokumentaciją teisės aktų nustatyta tvarka ir gauti Statybos leidžiantį dokumetą, nelaukiant, kol Inspekcija surašys savivalinės statybos aktą kreipsis į teismą. Plačiau
© VALSTYBINĖ TERITORIJŲ PLANAVIMO IR STATYBOS INSPEKCIJA prie Aplinkos ministerijos
Jei bendrija yra prijungta prie miesto teritorijos, reikia parengti supaprastintą statybos projektą (STR 1.05.06:2010 „Statinio projektavimas“) ir gauti savivaldybės administracijos rašytinį pritarimą šiam projektui. Tai reikia padaryti jei norite, kad jūsų pastatas vadintusi gyvenamas namas, jei pastato pavadinimas išlieka sodo namas iki 80 kv, m. ir atitinka I grupės nesudėtingą statinį - projekto rengti nereikia. Po projekto parengimo (jei jo reikia) svarbu atlikti pastato ir žemės kadastrinius matavimus ir pateikti deklaraciją apie statybos užbaigimą (statybos inspektoriui) VTPSI teritoriniam padaliniui prašant ją patvirtinti (I grupės sodo namui nereikia), o vėliau – kreiptis į Registrų centro teritorinį padalinį, prašant įregistruoti gyvenema namą (ar I grupes sodo namą be projekto ) kaip žemės sklypo priklausinį. Jei pastatas – kaimo teritorijoje, sodo bendrijoje (ne miesto teritorijoje) ar kitokioje nesaugomoje tertitorijoje tai ir II grupės nesudėntingam statiniui iki 80 kv. m. nebūtina rengti supaprastinto projekto ir gauti rašytinį pritarimą
Statinio projektą rengti neprivaloma tuo atveju, kai tokiam projektui neprivalomi rašytiniai pritarimai. ATVEJAI, KADA YRA PRIVALOMI RAŠYTINIAI PRITARIMAI STATINIO PROJEKTUI statant II grupės nesudėtingą statinį – mieste, konservacinio prioriteto ar kompleksinėje saugomoje teritorijoje ir jų apsaugos zonose, paviršinių vandens telkinių apsaugos zonose, kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo vietovėje, kultūros paveldo objekto ar kultūros paveldo vietovės apsaugos zonoje;
Statybos techninio reglamento STR 1.07.01:2010 „Statybą leidžiantys dokumentai“ 6 priedas
ATSAKYMAS (2013-04-18, Nr. (8.4)-2D-6054)
Informuojame, kad, pagal Aplinkos apsaugos rėmimo programos įstatymo (Žin., 2000, Nr. 92-2872; 2010, Nr. 84-4409) 3 straipsnio 11 punktą, lėšos iš sumokėtų įmokų už savavališkų statybų įteisinimą sudaro Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšas (įplaukas). Statybos įstatymo (Žin., 1996, Nr. 32-788, 2001, Nr. 101-3597; 2010, Nr. 84-4401) 1 priedo 8 punkte reglamentuota, kad įmoka už savavališkos statybos įteisinimą sumokama į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) sąskaitą ir įskaitoma į valstybės iždo sąskaitą, kurioje kaupiamos Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšos. Remiantis Mokesčių, rinkliavų ir kitų įmokų, mokamų į Valstybinės mokesčių inspekcijos biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą, kodų sąrašu, patvirtintu VMI viršininko ir Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos generalinio direktoriaus 2003 m. vasario 26 d. įsakymu Nr. V-57/1B-160 (Žin., 2003, Nr. 23-982; 2011, Nr. 55-2686; 2012, Nr. 33-1612), įmokos į Aplinkos apsaugos rėmimo programą (išskyrus įmokas žuvų ištekliams atkurti ir išsaugoti bei Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos pareigūnų paskirtas baudas) į VMI biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą turi būti mokamos įmokos kodu 5440. VMI interneto svetainės www.vmi.lt duomenimis, yra šios VMI biudžeto pajamų surenkamosios sąskaitos (lėšų gavėjas – VMI, juridinio asmens kodas 188659752):
Taigi įmoka už savavališkos statybos įteisinimą turi būti mokama į vieną iš nurodytųjų VMI biudžeto pajamų surenkamųjų sąskaitų įmokos kodu 5440, mokėjimo paskirtyje nurodant, kad mokama įmoka už savavališkos statybos įteisinimą. Dokumentas, patvirtinantis įmokos už savavališkos statybos įteisinimą sumokėjimą, ir dokumentai, pagrindžiantys šios įmokos apskaičiavimo dydį, pateikiami kartu su prašymu išduoti statybą leidžiantį dokumentą šį dokumentą išduodančiai institucijai.
© VALSTYBINĖ TERITORIJŲ PLANAVIMO IR STATYBOS INSPEKCIJA prie Aplinkos ministerijos.
„48. Pakeitus esminius projekto sprendinius (projekte suprojektuotų statinių, kuriuos norint statyti, rekonstruoti, remontuoti ar griauti privalomas statybą leidžiantis dokumentas) ir norint tęsti statybą, privaloma gauti naują statybą leidžiantį dokumentą šio Reglamento nustatyta tvarka, išskyrus atvejus, kai nepažeidžiant teritorijų planavimo dokumentų, statybą leidžiančių dokumentų, kitų teisės aktų, specialiųjų architektūros reikalavimų, specialiųjų saugomos teritorijos tvarkymo ir apsaugos reikalavimų, specialiųjų paveldosaugos reikalavimų ir esminių statinio reikalavimų:
48.1. laikančiosios konstrukcijos keičiamos į ne blogesnes savybes turinčias konstrukcijas;
48.2. dėl objektyvių priežasčių (nenumatytų aplinkybių, kliūčių) keičiama inžinerinio tinklo ar susisiekimo komunikacijos trasa ar jos dalis ir dėl to keičiasi inžinerinio tinklo ar susisiekimo komunikacijos ilgis;
48.3. iki 1 m keičiama statinio vieta žemės sklype (teritorijoje);
48.4. iki 1 m didinami statinio išorės matmenys;
NPS projektai 2014 m. parengė gyvenamojo namo Jungtinėje Karalystėje rekonstrukcijos projektą. Rekonstruojamas gyvenamasis namas yra valanda kelio į pietus nuo pačio Londono centro. Rajono užstatymas - tipiška Anglijos architektūra. Sklypas - su peraukštėjimu į kiemo pusę. Rekonstruotas gyvenamasis namas: vieno aukšto, su negyvenama mansarda ir pagalbine patalpa - sandėliuku, rūsyje.
Daugiau informacijos spauskite čia>>
Taip, tokią paslaugą teikiame. Plačiau apie paslaugą...
Taip, tokią paslaugą teikiame. Plačiau apie paslaugą...
MOKESTIS UŽ STATYBĄ LEIDŽIANČIO DOKUMENTO IŠDAVIMĄ
Remiantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. rugpjūčio 5 d. nutarimu Nr. 815 "Lietuvos Respublikos nutarimu dėl konkrečių valstybės rinkliavų dydžių ir šios rinkliavos mokėjimo ir grąžinimo taisyklėmis", asmuo, teikiantis prašymą išduoti statybą leidžiantį dokumentą, moka žyminį mokestį (pvz.: už statybą leidžiančio dokumeto išdavimą, vienbučio gyvenamojo namo projektui, mokama 93 Eur suma, pagal 4.533 punktą):
Eil. Nr. | Valstybės rinkliavos pavadinimas | Dydis (eurais) |
4.532. | leidimo statyti naują ypatingą statinį / (statinius) išdavimą | 165 |
4.533. | leidimo statyti naują neypatingą statinį / (statinius) išdavimą | 93 |
4.535. | leidimo rekonstruoti ypatingą statinį / (statinius) išdavimą | 165 |
4.536. | leidimo rekonstruoti neypatingą statinį / (statinius) išdavimą | 93 |
4.537. | leidimo atnaujinti (modernizuoti) pastatą išdavimą | 52 |
4.538. | leidimo statyti naują statinį, leidimo rekonstruoti statinį perregistravimą naujo statytojo vardu | 52 |
4.539. | rašytinį įgalioto valstybės tarnautojo pritarimą „Lietuvos Respublikos statybos įstatymo 20 straipsnio 1 dalies 4–13 punktuose“ nurodytam statinio projektui (kai jis privalomas) | 52 |
Sąskaitos Nr. | Banko kodas | Banko pavadinimas | SWIFT kodas |
LT78 7290 0000 0013 0151 | 72900 | AB „Citadele" bankas | INDULT2X |
LT74 4010 0510 0132 4763 | 40100 | AB DNB bankas | AGBLLT2X |
LT05 7044 0600 0788 7175 | 70440 | AB SEB bankas | CBVILT2X |
LT32 7180 0000 0014 1038 | 71800 | AB Šiaulių bankas | CBSBLT26 |
LT74 7400 0000 0872 3870 | 74000 | Danske Bank A/S Lietuvos filialas | SMPOLT22 |
LT12 2140 0300 0268 0220 | 21400 | Nordea Bank AB Lietuvos skyrius | NDEALT2X |
LT24 7300 0101 1239 4300 | 73000 | AB „Swedbank" | HABALT22 |
LT42 7230 0000 0012 0025 | 72300 | UAB Medicinos bankas | MDBALT22 |
Lėšų gavėjas Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR FM, įmonės kodas 188659752.
Žyminis mokestis mokamas, pervedant jį atitinkamos apskrities Valstybinei mokesčių inspekcijai (įmokos kodas 530XX kur XX yra savivaldybės kodas (iš lentelės žemiau), pvz.: 53032 - Akmenės rajonas).
Alytaus m. sav. 11; |
Biržų r. sav. 36; |
Birštono sav. 12; |
Varėnos r. sav. 38; |
Vilniaus m. sav. 13; |
Vilkaviškio r. sav. 39; |
Druskininkų sav. 15; |
Vilniaus r. sav. 41; |
Marijampolės sav.18; |
Elektrėnų sav. 42; |
Kauno m. sav. 19; |
Zarasų r. sav. 43; |
Klaipėdos m. sav. 21; |
Ignalinos r. sav. 45; |
Neringos sav. 23; |
Jonavos r. sav. 46; |
Palangos m. sav. 25; |
Joniškio r. sav. 47; |
Panevėžio m. sav. 27; |
Kalvarijos sav. 48; |
Šiaulių m. sav. 29; |
Kaišiadorių r. sav. 49; |
Visagino sav. 30; |
Kauno r. sav. 52; |
Akmenės r. sav. 32; |
Kėdainių r. sav. 53; |
Alytaus r. sav. 33; |
Kelmės r. sav. 54; |
Anykščių r. sav. 34; |
Klaipėdos r. sav. 55; |
Kretingos r. sav. 56; |
Rietavo sav. 74; |
Kupiškio r. sav. 57; |
Skuodo r. sav. 75; |
Kazlų Rūdos sav. 58; |
Tauragės r. sav. 77; |
Lazdijų r. sav. 59; |
Telšių r. sav. 78; |
Mažeikių r. sav. 61; |
Trakų r. sav. 79; |
Molėtų r. sav. 62; |
Ukmergės r. sav. 81; |
Pagėgių sav. 63; |
Utenos r. sav. 82; |
Pakruojo r. sav. 65; |
Šakių r. sav. 84; |
Panevėžio r. sav. 66; |
Šalčininkų r. sav. 85; |
Pasvalio r. sav. 67; |
Švenčionių r. sav. 86; |
Plungės r. sav. 68; |
Šilalės r. sav. 87; |
Prienų r. sav. 69; |
Šilutės r. sav. 88; |
Radviliškio r. sav. 71; |
Širvintų r. sav. 89; |
Raseinių r. sav. 72; |
Šiaulių r. sav. 91; |
Rokiškio r. sav. 73; |
Jurbarko r. sav. 94. |
Mokėjimo internetinėje bankininkystėje pvz.: http://www.vmi.lt/cms/mokejimu-pavyzdziai-nuo-2016-m
Daugiau informacijos apie įmoką: https://planuojustatyti.lt/infostatyba_isorine/mokejimai.htm
Įsigijus kartotinio projekto 3D modelį arba gavus rengiamo individualaus projekto eskizą DWFx formatu, pirmas žingsnis yra Autodesk programos Design Review įdiegimas į Jūsų kompiuterį. Žemiau pateikiame video instrukciją kaip tą padaryti.
VIDEO: DESIGN REVIEW
įdiegimas
Kartotinio projekto ar individualaus projekto eskizo failas yra aktyvus, jame galite: matuoti atstumus bei plotus, žymėti pakeitimus, rašyti pastabas, laisvai valdomoje 3D aplinkoje apžiūrėti namo išorę ir vidų. Tai padės Jums lengviau suprasti koks bus Jūsų namas.
Dažnai kyla klausimas, ar statant statinius ūkio būdu būtina įsigyti ir pildyti statybos darbų žurnalą. Teisės aktai numato išimtį, kad šio žurnalo galima nepildyti ūkio būdu statant ne didesnį kaip 500 kv. m bendrojo ploto vieno ar dviejų butų gyvenamąją namą ar pagalbinio ūkio paskirties pastatą. Kitais atvejais statybos darbų žurnalas privalomas.