Pamatų liejimas
- VIENBUČIO GYVENAMO NAMO GRĘŽTINIŲ PAMATŲ MEDŽIAGŲ IR DARBŲ 1m orientacinė KAINA 90-120 eur.
- GRĘŽTINIAI PAMATAI JŲ ĮRENGIMO DARBŲ KAINA su savo DOKA klojiniais:
- Išoriniai, vidiniai laikančių sienų pamatai 1m - 30 eur;
- vidiniai nelaikančių sienų pamatai 1m - 24 eur;
- trisluoksnio mūro pamatai (U- formos) 1m - 44 eur; Pamatų liejimas, įrengimas su garantija tik Šiaulių regione!MB "NPS Statyba"
Atlikus geologinius tyrimus ir nustačius: grunto tipą, gruntinio vandens lygį, įšalo gylį vietovėje bei atsižvelgus į projekto detales: ar namas su rūsiu ar be, koks laikančiųjų sienų tipas ir kitus architektūrinius sprendimus galima spręsti, kokie bus reikalingi namo pamatai ir jų įrengimo kaina.
Pamatai būna gręžtiniai, juostiniai, poliniai arba plokštuminiai.
1. Gręžtiniai pamatai yra vieni populiariausių. Jie dažniausiai klojami statant individualius, ypač karkasinius, namus. Tokie pamatai įrengiami labai greitai ir yra patvarūs. Žemėje išgręžiama skylė, į kurią įleidžiamas armatūros karkasas ir užpilamas betonas. Jie sumažina žemės darbų išlaidas, paspartina statybą, tačiau rekomenduojame darant gręžtinius pamatus, kad rostverkas būtų įgilintas į žemę ne mažiau kaip 30-60 cm pagal vietovę. Dažniausia žmonių daroma klaida ta, kad daromas ant žemės paviršiaus, neįgilinant į ją, dėl ko yra pavojus susidaryti šalčio tiltui cokolio zonoje, palanki terpė griaužikų lindimui į namą.
2. Juostiniai pamatai būna dviejų tipų: monolitiniai ir surenkamieji. Monolitiniai pamatai įrengiami rečiau. Jie sudaro standesnį pamatų rėmą, tačiau įrengimas trunka gerokai ilgiau, nei montuojant pamatus iš surenkamų blokų. Dažniausiai tokie pamatai naudojami, kai statomas namas ant besiplečiančio grunto, su rūsiu arba laikančiųjų sienų medžiaga yra sunki, pavyzdžiui, blokeliai su klinkerio plytos apdaila, stogo danga - betoninės ar keramikinės čerpės arba, kai norime turėti tvirtus pamatus sumažinant jų deformacijos tikimybę ir šiltus pamatus, t.y. nuo namo grindų iki pamato pado apšiltinami pamatai. Bet jeigu būsimas namas lengvų konstrukcijų, o grunto savybės geros, juostiniai pamatai nebus efektyvūs. Tokiu atveju, pakanka gręžtinių pamatų, kurie bus pigesnis bei efektyvesnis variantas.
3. Poliniai pamatai naudojami kai stiprūs gruntas yra giliai. Vieni iš tvirčiausių pamatų - poliniai. Būna mediniai, plieniniai, betoniniai ir gelžbetoniniai poliai. Kalami kas 1,0...1,5 m.Į žemę iki 10-12 metrų gylio yra kalami poliai, suteikiantys ne tik atramą, bet ir sutankinantys gruntą. Kai kur gręžtiniai pamatai dėl tam tikrų grunto savybių negali užtikrinti tvirtumo, tokiu atveju kalami poliai, tačiau tokie pamatai yra ganėtinai brangūs.
4.Taip pat galimi plokštuminiai pamatai. Plokštuminiai pamatai pastatą laiko visa plokštuma, o ne atskirais segmentais. Tokiu būdu išvengiama šalčio tiltų, įšalo bei pamato deformacijų. Dėl šio pranašumo Jūsų pastatas niekada „nevaikščios“, išliks stabilus ir tvirtas. Tačiau tokie pamatai yra ganėtinai brangūs.
Pamatų įrengimo darbai yra labai sudėtingi, todėl šiems darbams paprastai sugaištama daugiau laiko negu antžeminės dalies darbams. Vertėtų daugiau investuoti į grunto tyrimus, negu pataupius vėliau matyti sutrūkinėjusias sienas ar pakrypusį namą.