Informuojame, kad svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies) produktų krepšelio formavimui bei tinkamam šios svetainės funkcionavimui. Detalesnę informaciją apie naudojamus slapukus, bei kaip atsisakyti savo sutikimo, galite rasti čia.

Sutinku uždaryti

Blokelių pasirinkimas

Šiuo metu rinkoje esantys populiariausi blokeliai: akyto betono (dujų silikato), keramzitbetonio, keraminiai,  silikatiniai.
1. Akyto betono (dujų silikato) blokeliai - tai smulkiai sumaltas kvarcinis smėlis surištas rišiklio pagalba, intro_04.jpgo akyto betono poros gaunamos naudojant suslėgtus garus. Šiuo metu tai populiariausi blokelia, nes jie turi labai daug privalumų.
Kadangi akyto betono blokeliai turi tam tikras poras, tai garantuoja didelį tvarumą, santykinai gerą garso izoliaciją, lengvą montavimą ir apdorojimą statybos metu. Dėl porėtumo  šie blokeliai labai patvarūs ir yra nuostabi šilumos izoliacija. Sienos iš tokių blokelių ne tik gerai išlaiko šilumą, bet ir nepraleidžia triukšmo.
Dar vienas svarbus akyto betono (dujų silikato) blokelio privalumas – aukštas atsparumo ugniai koeficientas. Šie blokeliai yra nedegūs, taigi, ir neišskiriantys toksiškų komponentų, o įsiplieskus ugniai pastato viduje, neleidžia jai plisti. Iš dujų silikato blokelių galima pastatyti įvairių architektūrinių stilių namus.  Blokeliai gali būt gręžiami, frezuojami, pjaunami bet kokiu kampu. Dujų silikato blokeliai neriboja jokių namo planavimo ir pastato konstrukcijos galimybių.
Dažnai jų išorę papildomai apmūrija plytomis, tinkuoja ar naudoja kitas išorės apdailos medžiagas. Akytojo betono blokeliai yra mažiausiai radioaktyvūs, taigi, kaip ir silikatiniai, priskiriami pirmajai, žemo savitojo aktyvumo klasei, taip pat yra kur kas atsparesni šalčio ciklams, lyginant su keraminiais blokeliais.

Deja, ši medžiaga negali išlaikyti  gelžbetonio perdengimų, todėl  naudojant gelžbetonio perdangas  būtina namą apjuosti papildomu  betoniniu „diržu“ arba naudoti  medžio perdangas.

2. Keramzitbetonio blokeliai gaminami vibracinio presavimo būdu iš keramzito, cemento ir vandens. thumb_c34933692306549_2.jpgKeramzitas tai aukštoje temperatūroje kepto molio granulės, kurios net keturis kartus lengvesnės už gamtoje randamus užpildus ir pasižymi geromis termoizoliacinėmis savybėmis. Cementas - rišančioji medžiaga, nebijanti vandens ir turinti puikų sukibimą su tinku. Keramzitiniai blokeliai dvigubai blogiau izoliuoja šilumą negu akytas betonas, bet nebijo smūgių statybos aikštelėje.
Šie blokeliai puikiai slopina garsą, yra paprastai mūrijami, nepūva ir nepelija, mat savyje nekaupia drėgmės. Keramzito blokelių siena turi geras priešgaisrines savybes. Didelė sienos dalis išsaugo savo savybes net gaisro metu, todėl ją lengva atnaujinti.

Kalbant apie tokio tipo blokelių atsparumą šalčio ciklams ar gniuždymui, lyginant su akytojo betono, keraminiais, silikatiniais blokeliais, galima įvardinti kaip vidutino stiprio ir atsparumo. Jie pasižymi itin didelėmis savitojo aktyvumo savybėmis ir yra priskiriami 4, didžiausio radioaktyvumo klasei.

Juos galima naudoti pamatams ir perdangoms.
Išorės sienos paprastai apšiltinamos specialiomis šilumos izoliacinėmis medžiagomis, kad netektų mūryti labai storų sienų. Šilumos ir garso izoliavimo konstrukcijose blokelius rekomenduojama nors iš vienos pusės nutinkuoti arba nudažyti (neparuoštų blokelių izoliacinės savybės kur kas prastesnės).
Keramzito blokeliai tinka pačių įvairiausių architektūrinių sumanymų įgyvendinimui – su apdaila, ar be jos. Šie blokeliai tikslesnės formos ir dydžio, todėl jų paviršių galima palikti ir be dekoratyvios apdailos. Keramzito blokelius galima pjaustyti, gręžti, glaistyti, tinkuoti, dažyti.

3. Keraminiai blokeliai yra ilgaamžiai ir ekologiški, nes yra gaminami iš natūralaus, krosnyje degto thumb_06d7e2941329782.jpgmolio. Jie pasižymi tiksliais matmenimis, geromis šilumos bei garso izoliacinėmis savybėmis, dideliu tvirtumu bei atsparumu ugniai. Galima naudoti tiek išorinių, tiek ir vidinių sienų mūrijimui. Mažos laiko sąnaudos atliekant mūrijimo darbus, bet pakankamai daug lieka atliekų.
Šio tipo blokeliai yra akyti. Oro tarpai padeda išsaugoti šilumą, taigi keraminiai blokeliai turi panašias šilumines savybes kaip ir keramzitiniai (25 cm storio blokelio šiluminė varža 1,1 - 1,2).
Dar vienas kriterijus, išskiriantis keraminius blokelius iš kitų blokelių gausos – gana geras atsparumas gniuždymui, kuris, nors ir lyginant su silikatiniais blokeliais yra mažesnis, visgi, leidžia statyti ne tik vienaaukščius, bet ir kur kas didesnius namus.

Deja, šių blokelių atsparumas šalčio ciklams, yra palyginti trumpas – 25 šalčio ciklai. Vėliau blokeliai gali pradėti trupėti, skilinėti. Pažymėtinas ir nevisiškai idealus šio tipo blokelių matmenų tikslumas. Keraminių blokelių matmenų nukrypimai yra didesni nei, tarkim, silikatinių (pagal aukštį – iki 3 mm), tad jų horizontalioji siūlė turi būti storesnė, o tai reiškia, kad bus sunaudojama daugiau skiedinio mūrijant.

4. Silikatiniai blokeliai gaminami iš smėlio, kalkių ir vandens mišinio.
arko_m15_z1.jpgGamybos metu, suformuoti galingais presais, veikiami prisotintų vandens garų, aukšto slėgio ir 200 °C temperatūros, jie visiškai suakmenėja. Pasižymi aukštu patvarumu ir atsparumu gniuždymui, lyginant su kitų tipų blokeliais. Visgi, silikatiniai blokeliai – laidžiausi šilumai, nes jų tankis didžiausias.
Silikatiniai blokeliai yra populiarūs, nes patalpoje palaiko optimalų mikroklimatą, sukaupia šilumą, padidėjus oro drėgmei, lengvai sugeria vandens garus. Jie taip pat yra atspariausi šalčio ciklams, nes gali atlaikyti 50-100 šalčio ciklų, taigi kartu yra ir itin ilgaamžiai.

Pasirenkant  blokelius,  svarbiausia būtų pasidomėti   jų fizikinėmis savybėmis tokiomis kaip:  šiluminė varža, garso izoliavimas, tvirtumas,vandens įgeriamumas, ilgaamžiškumas.

BLOKELIŲ SAVYBĖS

ŠILUMINĖ VARŽA
Kas liečia šilumos savybės, reikia žinoti, kad sienos šiluminę varžą pagrinde sudaro šilumos izoliuojanti medžiaga (mineralinė vata, putų polistirolas ir kt.), o ne mūras. Lietuvoje Statybos techninis reglamentas STR 2.05.01:2005 Gyvenamųjų namų sienoms nustato, kad šiluminė varža turi būti ne mažiau kaip R=5,0 (W/Km). Šiltesni“ blokeliai, kaip taisyklė yra ir „storesni“. Tai reiškia, kad storesnėms namo sienoms prireiks daugiau kūbinių metrų blokelių. Nuo tuo išauga perkamų blokelių kaina. Praktika parodo, kad žymiai pigiau ir efektiviau yra panaudoti plonesnį blokelį ir storesnį sluoksni šilumą izoliuojančios medžiagos.
Visada reikia vertinti galutinę sienos kainą, kuri susideda iš blokelių kainos, šiltinimo medžiagų ir darbų kainų.
Dažniausiai naudojamų mūro blokelių šiluminė varža R sudaro nuo 0,25 iki 1,5 W/Km. Trūkstama varža R 3,5-4,75 W/Km pasiekiama parenkant atitinkamo storio šilumos izoliacinę medžiagą.
Taip pat labai svarbu skaičiuojant sienos šiluminę varžą pridėti šilumos laidumo koeficiento pataisą akytam betonui ir termoizoliacinėms medžiagoms (STR 2.01.03:2009 „Statybinių medžiagų ir gaminių šiluminių techninių dydžių projektinės vertės“).
Dažnai pardavėjai nenurodo pačių blokelių šilumos varžos, o vartotojai žino, kad kuo jis didesnis, tuo geriau. Žinant blokelių šilumos laidumo koeficientą, varžą apskaičiuoti labai paprasta. Prie šilumos laidumo koeficiento reikia pridėti pataisą 0,02 ir blokelio storį metrais padalyti iš gauto skaičiaus. Pavyzdžiui, blokelio storis yra 24 cm, deklaruojamas šilumos laidumo koeficientas 0,11. Tai 0,11+0,02=0,13 ir 0,24 dalijame iš 0,13. Gausime šiluminę varžą, lygią 1,85. Pateiktas pavyzdys  yra blokelių YTONG PP2/0.4 (Lauko ir nešančioms sienoms)plotis  240 mm

TVIRTUMAS
Tvirtumas dar vadinamas stipriu gniuždant ir matuojamas N/kv.mm. Kuo šis skaičius didesnis, tuo blokas tvirtesnis.  Tačiau, kuo didesnis medžiagos stipris gniuždant, tuo mažesnė šiluminė varža. Ir atvirkščiai, kuo didesnė šiluminė varža, tuo statybinis blokelis minkštesnis. Renkantis blokelius pirmiausia reikia išsiaiškinti jų paskirtį. Laikančiojo mūro paskirtis yra atlaikyti įvairias apkrovas (jos ne tik turi atlaikyti perdangų, stogo, vėjo, sniego, ledo apkrovas, bet ir apkrovas, kurios atsiranda kuriant namų vidaus interjer), o termoizoliacinių medžiagų – suteikti sienoms šiluminę varžą. Specialistai rekomenduoja laikančiąsias sienas mūryti iš stipresnių nei 3 N/kv.mm blokelių.
Rekomenduotina rinktis arba tvirtus, arba šiltus blokus. Pasirinkus vidutinių tvirtumo ir šilumos varžos parametrų, statyba bus gerokai brangesnė nei iš kitų blokelių.  Atkreipkite dėmesį, kad akytbetonio, keramikosir keramzitbetonio blokų kainą priklauso nuo tvirtumo. O silikatinių blokelių, nesvarbu ar 10, ar 20 N/kv.mm, kaina ta pati, taigi verta pirkti tvirtesnius.
Akytbetonio tvirtumas – nuo 1,1 iki 3,5, keramikos – nuo 7,5 iki 15, keramzitbetonio – nuo 3 iki 5, silikato – nuo 10 iki 20.
GARSO IZOLIACIJA IR ŠILUMINĖ INERCIJA
Garsas yra tokia fizikinė savybė, kurios taip parastai kaip šiluminės varžos neapskaičiuosi, kartais sudėjus dvi vienodas medžiagas garso laidumas išlieka toks pat.
Kuo medžiaga tankesnė, tuo geriau izoliuoja triukšmą. Garso izoliavimas taip pat priklauso ir nuo blokelio storio, pavyzdžiui, 24 cm blokelis izoliuos kur kas geriau nei 12 cm.
Nuo tankio priklauso ir šiluminė inercija. Šiluminė inercija –tai gebėjimas kuo ilgiau išlaikyti pastovią kambario temperatūrą, neatsižvelgiant į lauko temperatūros svyravimus. Kuo blokelis tankesnis, tuo šiluminė inercija didesnė: žiemą ne taip greitai atvėsta kambariai, o vasarą ne taip greitai prikaista.
Namo sienų ilgaamžiškumą apsprendžia ir blokelių atsparumo šalčiui markė, kuri reiškia, kad po tam tikro laiko sienos  tvirtumas nepasikeis: jei atsparumo šalčiui markė F50, konstrukcijos ilgaamžiškumo trukmė apie 100 metų, jei F25 – apie 25 metus. Pagal  šį parametrą lyderiai yra keramzitiniai ir silikatiniai blokai, jų atsparumo šalčiui markė – F50.
Atsparumo šalčiui markė yra privalomas nurodyti visų blokelių parametras.

DRĖGMĖ
Šis rodiklis yra labai svarbus.Vandens įgeriamumas svarbus keliais aspektais: ir namą statant, ir gyvenant jame. Namą statant  svarbu, kad blokeliai įgertų drėgmę, nes jeigu neįgers drėgmės, nesukibs su mūrijimo skiediniu. Tačiau reikia, kad blokeliai neįgertų drėgmės per daug.  Kuo medžiagos įgeriamumas didesnis (daugiau kaip 50 %), tuo medžiagą daugiau reikia saugoti statybų metu.  Po darbo ar lietingomis dienomis būtina mūrą uždengti hidroizoliacine medžiaga, žiemos metu blokai turi būti sandėliuojami taip, kad būtų apsaugoti nuo sniego ir ledo. Apsaugotas nuo tiesioginės drėgmės veikimo akyto betono gaminys tik po 150 parų atiduoda perteklinę drėgmę. Pastačius namą reikia uždengti stogą ir 5 mėnesius laukti kol galėsime namą šiltinti ar daryti vidinę apdailą. Taip pat jJeigu blokeliai įgeria daug drėgmės, kambariuose bus per sausas oras.
Visi blokai, išskyrus akytbetonio, puikiai palaiko optimalą santykinę oro drėgmę patalpose. Statant namo sienas iš akytbetonio rekomenduotina iš vidaus kloti garui nepralaidžią plėvelę, nes akytbetonio blokeliai, mirkomi vandenyje, įgeria daugiau kaip 50 proc. Vandens, tuo tarpu kitų blokelių įmirkis svyruoja apie 16-19 proc.

Mūrininkai, mūro darbų kainos.

Namų projektai

Reikia pagalbos?
O gal turite klausimų?

Jus aptarnaus įmonės konsultantas

Palikti žinutę
Reikia pagalbos?
Menu
Back

Blokelių pasirinkimas

Šiuo metu rinkoje esantys populiariausi blokeliai: akyto betono (dujų silikato), keramzitbetonio, keraminiai,  silikatiniai.
1. Akyto betono (dujų silikato) blokeliai - tai smulkiai sumaltas kvarcinis smėlis surištas rišiklio pagalba, intro_04.jpgo akyto betono poros gaunamos naudojant suslėgtus garus. Šiuo metu tai populiariausi blokelia, nes jie turi labai daug privalumų.
Kadangi akyto betono blokeliai turi tam tikras poras, tai garantuoja didelį tvarumą, santykinai gerą garso izoliaciją, lengvą montavimą ir apdorojimą statybos metu. Dėl porėtumo  šie blokeliai labai patvarūs ir yra nuostabi šilumos izoliacija. Sienos iš tokių blokelių ne tik gerai išlaiko šilumą, bet ir nepraleidžia triukšmo.
Dar vienas svarbus akyto betono (dujų silikato) blokelio privalumas – aukštas atsparumo ugniai koeficientas. Šie blokeliai yra nedegūs, taigi, ir neišskiriantys toksiškų komponentų, o įsiplieskus ugniai pastato viduje, neleidžia jai plisti. Iš dujų silikato blokelių galima pastatyti įvairių architektūrinių stilių namus.  Blokeliai gali būt gręžiami, frezuojami, pjaunami bet kokiu kampu. Dujų silikato blokeliai neriboja jokių namo planavimo ir pastato konstrukcijos galimybių.
Dažnai jų išorę papildomai apmūrija plytomis, tinkuoja ar naudoja kitas išorės apdailos medžiagas. Akytojo betono blokeliai yra mažiausiai radioaktyvūs, taigi, kaip ir silikatiniai, priskiriami pirmajai, žemo savitojo aktyvumo klasei, taip pat yra kur kas atsparesni šalčio ciklams, lyginant su keraminiais blokeliais.

Deja, ši medžiaga negali išlaikyti  gelžbetonio perdengimų, todėl  naudojant gelžbetonio perdangas  būtina namą apjuosti papildomu  betoniniu „diržu“ arba naudoti  medžio perdangas.

2. Keramzitbetonio blokeliai gaminami vibracinio presavimo būdu iš keramzito, cemento ir vandens. thumb_c34933692306549_2.jpgKeramzitas tai aukštoje temperatūroje kepto molio granulės, kurios net keturis kartus lengvesnės už gamtoje randamus užpildus ir pasižymi geromis termoizoliacinėmis savybėmis. Cementas - rišančioji medžiaga, nebijanti vandens ir turinti puikų sukibimą su tinku. Keramzitiniai blokeliai dvigubai blogiau izoliuoja šilumą negu akytas betonas, bet nebijo smūgių statybos aikštelėje.
Šie blokeliai puikiai slopina garsą, yra paprastai mūrijami, nepūva ir nepelija, mat savyje nekaupia drėgmės. Keramzito blokelių siena turi geras priešgaisrines savybes. Didelė sienos dalis išsaugo savo savybes net gaisro metu, todėl ją lengva atnaujinti.

Kalbant apie tokio tipo blokelių atsparumą šalčio ciklams ar gniuždymui, lyginant su akytojo betono, keraminiais, silikatiniais blokeliais, galima įvardinti kaip vidutino stiprio ir atsparumo. Jie pasižymi itin didelėmis savitojo aktyvumo savybėmis ir yra priskiriami 4, didžiausio radioaktyvumo klasei.

Juos galima naudoti pamatams ir perdangoms.
Išorės sienos paprastai apšiltinamos specialiomis šilumos izoliacinėmis medžiagomis, kad netektų mūryti labai storų sienų. Šilumos ir garso izoliavimo konstrukcijose blokelius rekomenduojama nors iš vienos pusės nutinkuoti arba nudažyti (neparuoštų blokelių izoliacinės savybės kur kas prastesnės).
Keramzito blokeliai tinka pačių įvairiausių architektūrinių sumanymų įgyvendinimui – su apdaila, ar be jos. Šie blokeliai tikslesnės formos ir dydžio, todėl jų paviršių galima palikti ir be dekoratyvios apdailos. Keramzito blokelius galima pjaustyti, gręžti, glaistyti, tinkuoti, dažyti.

3. Keraminiai blokeliai yra ilgaamžiai ir ekologiški, nes yra gaminami iš natūralaus, krosnyje degto thumb_06d7e2941329782.jpgmolio. Jie pasižymi tiksliais matmenimis, geromis šilumos bei garso izoliacinėmis savybėmis, dideliu tvirtumu bei atsparumu ugniai. Galima naudoti tiek išorinių, tiek ir vidinių sienų mūrijimui. Mažos laiko sąnaudos atliekant mūrijimo darbus, bet pakankamai daug lieka atliekų.
Šio tipo blokeliai yra akyti. Oro tarpai padeda išsaugoti šilumą, taigi keraminiai blokeliai turi panašias šilumines savybes kaip ir keramzitiniai (25 cm storio blokelio šiluminė varža 1,1 - 1,2).
Dar vienas kriterijus, išskiriantis keraminius blokelius iš kitų blokelių gausos – gana geras atsparumas gniuždymui, kuris, nors ir lyginant su silikatiniais blokeliais yra mažesnis, visgi, leidžia statyti ne tik vienaaukščius, bet ir kur kas didesnius namus.

Deja, šių blokelių atsparumas šalčio ciklams, yra palyginti trumpas – 25 šalčio ciklai. Vėliau blokeliai gali pradėti trupėti, skilinėti. Pažymėtinas ir nevisiškai idealus šio tipo blokelių matmenų tikslumas. Keraminių blokelių matmenų nukrypimai yra didesni nei, tarkim, silikatinių (pagal aukštį – iki 3 mm), tad jų horizontalioji siūlė turi būti storesnė, o tai reiškia, kad bus sunaudojama daugiau skiedinio mūrijant.

4. Silikatiniai blokeliai gaminami iš smėlio, kalkių ir vandens mišinio.
arko_m15_z1.jpgGamybos metu, suformuoti galingais presais, veikiami prisotintų vandens garų, aukšto slėgio ir 200 °C temperatūros, jie visiškai suakmenėja. Pasižymi aukštu patvarumu ir atsparumu gniuždymui, lyginant su kitų tipų blokeliais. Visgi, silikatiniai blokeliai – laidžiausi šilumai, nes jų tankis didžiausias.
Silikatiniai blokeliai yra populiarūs, nes patalpoje palaiko optimalų mikroklimatą, sukaupia šilumą, padidėjus oro drėgmei, lengvai sugeria vandens garus. Jie taip pat yra atspariausi šalčio ciklams, nes gali atlaikyti 50-100 šalčio ciklų, taigi kartu yra ir itin ilgaamžiai.

Pasirenkant  blokelius,  svarbiausia būtų pasidomėti   jų fizikinėmis savybėmis tokiomis kaip:  šiluminė varža, garso izoliavimas, tvirtumas,vandens įgeriamumas, ilgaamžiškumas.

BLOKELIŲ SAVYBĖS

ŠILUMINĖ VARŽA
Kas liečia šilumos savybės, reikia žinoti, kad sienos šiluminę varžą pagrinde sudaro šilumos izoliuojanti medžiaga (mineralinė vata, putų polistirolas ir kt.), o ne mūras. Lietuvoje Statybos techninis reglamentas STR 2.05.01:2005 Gyvenamųjų namų sienoms nustato, kad šiluminė varža turi būti ne mažiau kaip R=5,0 (W/Km). Šiltesni“ blokeliai, kaip taisyklė yra ir „storesni“. Tai reiškia, kad storesnėms namo sienoms prireiks daugiau kūbinių metrų blokelių. Nuo tuo išauga perkamų blokelių kaina. Praktika parodo, kad žymiai pigiau ir efektiviau yra panaudoti plonesnį blokelį ir storesnį sluoksni šilumą izoliuojančios medžiagos.
Visada reikia vertinti galutinę sienos kainą, kuri susideda iš blokelių kainos, šiltinimo medžiagų ir darbų kainų.
Dažniausiai naudojamų mūro blokelių šiluminė varža R sudaro nuo 0,25 iki 1,5 W/Km. Trūkstama varža R 3,5-4,75 W/Km pasiekiama parenkant atitinkamo storio šilumos izoliacinę medžiagą.
Taip pat labai svarbu skaičiuojant sienos šiluminę varžą pridėti šilumos laidumo koeficiento pataisą akytam betonui ir termoizoliacinėms medžiagoms (STR 2.01.03:2009 „Statybinių medžiagų ir gaminių šiluminių techninių dydžių projektinės vertės“).
Dažnai pardavėjai nenurodo pačių blokelių šilumos varžos, o vartotojai žino, kad kuo jis didesnis, tuo geriau. Žinant blokelių šilumos laidumo koeficientą, varžą apskaičiuoti labai paprasta. Prie šilumos laidumo koeficiento reikia pridėti pataisą 0,02 ir blokelio storį metrais padalyti iš gauto skaičiaus. Pavyzdžiui, blokelio storis yra 24 cm, deklaruojamas šilumos laidumo koeficientas 0,11. Tai 0,11+0,02=0,13 ir 0,24 dalijame iš 0,13. Gausime šiluminę varžą, lygią 1,85. Pateiktas pavyzdys  yra blokelių YTONG PP2/0.4 (Lauko ir nešančioms sienoms)plotis  240 mm

TVIRTUMAS
Tvirtumas dar vadinamas stipriu gniuždant ir matuojamas N/kv.mm. Kuo šis skaičius didesnis, tuo blokas tvirtesnis.  Tačiau, kuo didesnis medžiagos stipris gniuždant, tuo mažesnė šiluminė varža. Ir atvirkščiai, kuo didesnė šiluminė varža, tuo statybinis blokelis minkštesnis. Renkantis blokelius pirmiausia reikia išsiaiškinti jų paskirtį. Laikančiojo mūro paskirtis yra atlaikyti įvairias apkrovas (jos ne tik turi atlaikyti perdangų, stogo, vėjo, sniego, ledo apkrovas, bet ir apkrovas, kurios atsiranda kuriant namų vidaus interjer), o termoizoliacinių medžiagų – suteikti sienoms šiluminę varžą. Specialistai rekomenduoja laikančiąsias sienas mūryti iš stipresnių nei 3 N/kv.mm blokelių.
Rekomenduotina rinktis arba tvirtus, arba šiltus blokus. Pasirinkus vidutinių tvirtumo ir šilumos varžos parametrų, statyba bus gerokai brangesnė nei iš kitų blokelių.  Atkreipkite dėmesį, kad akytbetonio, keramikosir keramzitbetonio blokų kainą priklauso nuo tvirtumo. O silikatinių blokelių, nesvarbu ar 10, ar 20 N/kv.mm, kaina ta pati, taigi verta pirkti tvirtesnius.
Akytbetonio tvirtumas – nuo 1,1 iki 3,5, keramikos – nuo 7,5 iki 15, keramzitbetonio – nuo 3 iki 5, silikato – nuo 10 iki 20.
GARSO IZOLIACIJA IR ŠILUMINĖ INERCIJA
Garsas yra tokia fizikinė savybė, kurios taip parastai kaip šiluminės varžos neapskaičiuosi, kartais sudėjus dvi vienodas medžiagas garso laidumas išlieka toks pat.
Kuo medžiaga tankesnė, tuo geriau izoliuoja triukšmą. Garso izoliavimas taip pat priklauso ir nuo blokelio storio, pavyzdžiui, 24 cm blokelis izoliuos kur kas geriau nei 12 cm.
Nuo tankio priklauso ir šiluminė inercija. Šiluminė inercija –tai gebėjimas kuo ilgiau išlaikyti pastovią kambario temperatūrą, neatsižvelgiant į lauko temperatūros svyravimus. Kuo blokelis tankesnis, tuo šiluminė inercija didesnė: žiemą ne taip greitai atvėsta kambariai, o vasarą ne taip greitai prikaista.
Namo sienų ilgaamžiškumą apsprendžia ir blokelių atsparumo šalčiui markė, kuri reiškia, kad po tam tikro laiko sienos  tvirtumas nepasikeis: jei atsparumo šalčiui markė F50, konstrukcijos ilgaamžiškumo trukmė apie 100 metų, jei F25 – apie 25 metus. Pagal  šį parametrą lyderiai yra keramzitiniai ir silikatiniai blokai, jų atsparumo šalčiui markė – F50.
Atsparumo šalčiui markė yra privalomas nurodyti visų blokelių parametras.

DRĖGMĖ
Šis rodiklis yra labai svarbus.Vandens įgeriamumas svarbus keliais aspektais: ir namą statant, ir gyvenant jame. Namą statant  svarbu, kad blokeliai įgertų drėgmę, nes jeigu neįgers drėgmės, nesukibs su mūrijimo skiediniu. Tačiau reikia, kad blokeliai neįgertų drėgmės per daug.  Kuo medžiagos įgeriamumas didesnis (daugiau kaip 50 %), tuo medžiagą daugiau reikia saugoti statybų metu.  Po darbo ar lietingomis dienomis būtina mūrą uždengti hidroizoliacine medžiaga, žiemos metu blokai turi būti sandėliuojami taip, kad būtų apsaugoti nuo sniego ir ledo. Apsaugotas nuo tiesioginės drėgmės veikimo akyto betono gaminys tik po 150 parų atiduoda perteklinę drėgmę. Pastačius namą reikia uždengti stogą ir 5 mėnesius laukti kol galėsime namą šiltinti ar daryti vidinę apdailą. Taip pat jJeigu blokeliai įgeria daug drėgmės, kambariuose bus per sausas oras.
Visi blokai, išskyrus akytbetonio, puikiai palaiko optimalą santykinę oro drėgmę patalpose. Statant namo sienas iš akytbetonio rekomenduotina iš vidaus kloti garui nepralaidžią plėvelę, nes akytbetonio blokeliai, mirkomi vandenyje, įgeria daugiau kaip 50 proc. Vandens, tuo tarpu kitų blokelių įmirkis svyruoja apie 16-19 proc.

Mūrininkai, mūro darbų kainos.

Pilna www.namuprojektas.lt versija
Mobili www.namuprojektas.lt versija